Z okazji Dnia Języków Obcych uczniowie naszej szkoły w dniu 26.09.2024r. zabrali nas w niezapomnianą podróż po krajach Europy. Każda klasa przygotowała flagę wylosowanego kraju i przywitała się w swoim języku. Na uwagę zasługują przygotowane przez uczniów stroje i przekąski.
Pierwszy przystanek odbył się we Włoszech. Kolejny w Belgii, gdzie skosztowaliśmy belgijskiej czekolady. Następnie odwiedziliśmy Francję i Czechy. Kanałem La Manche udaliśmy się do Wielkiej Brytanii, gdzie mogliśmy posmakować brytyjskich chipsów Walkers. Potem była Hiszpania i pyszne churros. Odwiedziliśmy również Grecję. Naszą podróż zakończyliśmy w Niemczech - u naszych zachodnich sąsiadów.
Kolejnym punktem Dnia Języków Obcych był Quiz sprawdzający ogólną wiedzę naszych uczniów w kategoriach: LICZEBNIKI, PAŃSTWA, JEDZENIE, TRADYCJE, STOLICE i ZABYTKI. Każda klasowa drużyna otrzymała z rąk pani Dyrektor dyplom.
Na koniec wszyscy razem uczciliśmy dzisiejsze wydarzenie tańcem przy znanych utworach. Uśmiechom nie było końca :).
Uczniowie naszej szkoły dołączyli do Ogólnoświatowej Akcji Sprzątania Świata, która przypada na 3 tydzień września. Wspólnie posprzątaliśmy teren wokół naszej szkoły jak również teren poza nią. Zaangażowanie naszych uczniów było ogromne, a efekty zdumiewające. Zebraliśmy 12 worków śmieci z najbliższej okolicy. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w akcje sprzątania.🙂 Poniżej fotorelacja z dzisiejszej akcji.
19 września 2024 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. KEN w Czubrowicach miała miejsce kolejna, XIII edycja Narodowego Czytania. Książką wybraną na ten rok został Kordian Juliusza Słowackiego, dramat romantyczny napisany podczas paryskiej emigracji naszego wieszcza. Jest to opowieść o nierównej walce Polaków z systemem carskim i okrutnym zaborcą rosyjskim. Jej najważniejszym przesłanie głosi, że wolność i niepodległość wymaga bezinteresownego działania i poświęcenia. Młody podchorąży Kordian, w poczuciu odpowiedzialności za ojczyznę, decyduje się na nieudany zamach na cara Rosji. Przegrywa z własnym lękiem i wątpliwościami, ale jego czyn staje się aktem bohaterstwa i odwagi młodego człowieka.
Reprezentanci klas 4-8 podjęli się przeczytania wybranych fragmentów dramatu Juliusza Słowackiego i uczynili to znakomicie mimo jego wysokiego stopnia trudności. Bohaterstwo Kordiana i jego duchowe dojrzewanie stało się także tematem dyskusji wśród naszych uczniów. Dziękujemy Pani Dyrektor za słowo wprowadzenia do Narodowego Czytania, pani Joannie Błyskuń za pomoc w przygotowaniu dekoracji oraz wszystkim pozostałym, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu wydarzenia.
Serdecznie zapraszamy do udziału w małopolskim konkursie plastycznym pt. „Pejzaż Zwierzyniecki”.
Konkurs plastyczny „Pejzaż Zwierzyniecki” to zaproszenie dla dzieci i młodzieży mieszkających w Małopolsce do artystycznej interpretacji krajobrazów naszej dzielnicy. Wystarczy stworzyć pracę plastyczną w formacie A3, która będzie inspirowana Zwierzyńcem.
Mamy nadzieję, że konkurs będzie okazją dla uczniów do odkrywania nowych perspektyw i wyrażania swojej indywidualności. Zachęcamy do tego, aby młodzi artyści sięgnęli głębiej i stworzyli prace, które będą odzwierciedleniem ich unikalnego spojrzenia na Zwierzyniec.
Ważne informacje:
Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 3-18 lat mieszkających w Małopolsce: uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawwych, przedszkoli, uczestników zajęć w instytucjach kultury i osób indywidualnych.
Prace należy dostarczyć do dnia 15 listopada 2024 r. osobiście (od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 – 16:00) lub pocztą:
Klubu Kultury Przegorzały
ul. Kamedulska 70
30-252 Kraków
Prace będą ocenione w pięciu kategoriach wiekowych.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu. Regulamin konkursu plastycznego Pejzaż Zwierzyniecki 2024: https://przegorzaly.dworek.eu/.../regulamin-Pejzaz...
Nadesłanie pracy oznacza akceptację regulaminu.
Prace powinny zostać opatrzone metryczną konkursową (wzór do pobrania na stronie)
Harmonogram konkursu:
15 listopada 2024 – ostateczny termin przyjmowania prac konkursowych
do 1 grudnia 2024 – publikacja wyników konkursu na stronie
13 grudnia 2024 – wernisaż wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród (o dokładnej godzinie uczestnicy zostaną poinformowani mailowo lub telefonicznie)
do 31 marca 2025 – możliwość odebrania nagród (nieodebranych w czasie wernisażu) osobiście w biurze Klubu Kultury Przegorzały. Uprzejmie informujemy, że nieodebranych nagród nie wysyłamy pocztą.
Fundatorem nagród jest Rada i Zarząd Dzielnicy VII Zwierzyniec.
W dniu 16.09.2024r. uczniowie IV i V klasy wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Muzeum Agatów w Rudnie. Najpierw zobaczyliśmy film w sali multimedialnej – dowiedzieliśmy się, że Rudno leży na wygasłym wulkanie. Potem podziwialiśmy pokaźną wystawę kamieni (agaty, kwarce, kalcyty itd.). Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty lepienia z gliny, a także wizyta w pracowni agatów. Pan Witold pokazał nam jak się przecina i poleruje agaty. Ostatnim i dla dzieci chyba najważniejszym punktem wycieczki było wyjście na pole agatowe, gdzie każdy mógł sam poszukać pięknych okazów. Zmęczeni szukaniem kamieni mogliśmy upiec na ruszcie kiełbaskę, która w przepięknych okolicznościach przyrody smakowała wyjątkowo.
Dziękujemy Pracownikom Muzeum Agatów w Rudnie za miłe przyjęcie, przekazaną nam wiedzę.
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi serdecznie zaprasza dzieci i młodzież ze szkół podstawowych do udziału w V edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego pn. „Odpoczywaj na wsi”.
Celem konkursu jest m.in. promowanie wśród uczniów wypoczynku na polskiej wsi, w szczególności z uwzględnieniem walorów naturalnych, dziedzictwa kulturowego, kulinarnego oraz różnorodności przyrodniczej obszarów wiejskich, a także popularyzacja twórczości plastycznej dzieci i młodzieży. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych w następujących kategoriach wiekowych:
Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a współorganizatorami szkoły podstawowe oraz Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego.
Zadaniem konkursowym jest wykonanie indywidualnej pracy plastycznej na papierze w formacie A 3 w dowolnej technice (np. rysunek, malarstwo, grafika) na temat wypoczynku na polskiej wsi, w szczególności z uwzględnieniem walorów naturalnych, dziedzictwa kulturowego i kulinarnego oraz różnorodności przyrodniczej obszarów wiejskich.
Konkurs rozpoczyna się 9 września 2024 r. Komisja szkolna przekazuje wybrane prace laureatów etapu szkolnego do właściwego ze względu na położenie Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w terminie do 7 października 2024 roku (decyduje data wpływu pracy). Szczegółowe warunki uczestnictwa określa regulamin.
Laureaci konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody: aparat fotograficzny, czytnik książek oraz głośnik bezprzewodowy!
Pliki do pobrania:
Dzień Kropki to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy. Tak było i w naszej szkole. Pomimo, iż Dzień Kropki przypada na 15 września, my obchodziliśmy go w dniu 13 września 2024r. W tym dniu ubrania naszych uczniów ozdabiały różnokolorowe punkty. Młodsze klasy tworzyły różnorodne prace plastyczne z wykorzystaniem kropek, były też "kropkowe" zabawy.
A my po obchodach Dnia Kropki wiemy jedno: każdy z naszych uczniów ma ogromny talent, wierzymy w nich, a oni wierzą w siebie.
Fundacja Oświatowa im. ks. Stanisława Konarskiego startuje z nowym projektem "Młodzi samorządowcy w akcji!", który ma na celu zwiększenie zaangażowania młodzieży i młodzieżowych organizacji pozarządowych (osób w wieku 15-29 lat) z Województwa Małopolskiego w życie publiczne poprzez wsparcie inicjatyw młodzieżowych, wzrost ich znaczenia w życiu publicznym oraz ich wzmocnienie instytucjonalne.
Udział w projekcie jest bezpłatny.
PROJEKT SKIEROWANY JEST DO MAŁOPOLSKICH:
młodzieżowych rad oraz sejmików jednostek samorządu terytorialnego;
samorządów uczniowskich, studenckich oraz doktoranckich.
ZADANIE OBEJMUJE m.in:
szkolenia on-line;
konkursy dotacyjne o mały grant /dotacje maksymalnie: 11 000,00 zł dla młodzieżowych rad/sejmików oraz 10 000,00 zł dla samorządów/;
wsparcie ekspertów.
TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW
Wnioski grantowe należy złożyć on-line poprzez formularz dostępny na stronie https://oswiatowa.pijarzy.pl/informacje-o-projekcie/ do 30 września 2024r.
Więcej informacji tutaj https://oswiatowa.pijarzy.pl/informacje-o-projekcie/
Zadanie "Młodzi samorządowcy w akcji!" jest realizowane przez Fundację Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Priorytet 1: Aktywizacja młodzieży w samorządach.
Serdecznie zapraszamy uczniów klas I - VIII oraz przedszkolaki do wspólnej zabawy z okazji nadchodzącego "Dnia Kropki", który przypada na 15 września. W naszej szkole ten dzień obchodzimy 13 września 2024r. w piątek i prosimy aby przedszkolaki i uczniowie w tym dniu mieli na sobie element garderoby w kropki. Liczymy na Waszą kreatywność.
Nasza szkoła wspiera 15. edycję akcji Koduj z Gigantami - Cyber Przygoda w świecie AI! To wyjątkowa okazja, aby poznać możliwości sztucznej inteligencji i rozwijać swoje umiejętności cyfrowe.
Kilka słów o akcji:
● darmowe warsztaty z programowania
● stacjonarnie w naszym mieście oraz online
● do wyboru Minecraft, Scratch, Python i inne języki programowania
● kilka grup wiekowych
Zgłoszenia i więcej informacji: https://www.kodujzgigantami.pl/
Akcja organizowana jest przez szkołę Giganci Programowania, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji.
Serdecznie zapraszamY uczniów klas IV-VIII do udziału w konkursie matematyczno-informatycznym INSTALOGIK.
Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.
Uczniów zgłaszają rodzice pod linkiem www.instalogik.pl/?page=register wpisując kod podany przez nauczyciela.
Uczeń zarejestrowany przez rodziców informuje mnie, że został zarejestrowany, ja wtedy potwierdzam uczestnictwo w systemie.
Konkurs został podzielony na trzy etapy:
Etap 1, termin 1 października - 28 października 2024, godz. 20:00
Kurs przygotowujący do 2 etapu (czas realizacji nie mniej niż 3 tygodnie)
Sesja próbna przed 2 etapem, termin 28 listopada 2024, godz. 17:00 - 18:00
Etap 2, termin 7 grudnia 2024, godz. 10:00 - 11:30
Kurs przygotowujący do 3 etapu (czas realizacji nie mniej niż 3 tygodnie)
Etap 3, termin 22 marca 2025, godz. 10:00 - 11:30
W dniu 7 września 2024r. nasi uczniowie po raz kolejny z rzędu wzięli udział w 6 edycji gry terenowej o puchar Prezesa Kopalni Wapienia "Czatkowice" w Jaskiniowej Dolinie przy okazji Festiwalu Nietoperzy. W tym roku trasa była wyjątkowa ciężka, ale nasi uczniowie dali radę. Pomimo braku miejsca na podium, jesteśmy bardzo zadowoleni, że daliśmy radę pokonać tak wymagającą przeprawę.
Serdecznie zapraszamy do udziału w 7 edycji akcji KREDKOBRANIE.
Zbierane podczas akcji przybory szkolne, materiały plastyczne trafiają do polskich rodzin i ośrodków edukacyjnych na Litwie i Ukrainie.
Akcja ma nie tylko charakter pomocowy, ale również edukacyjny i prospołeczny. Jest wyrazem pamięci Polaków z "Macierzy" o naszych rodakach, którzy w wyniku historycznych wydarzeń pozostali poza granicami ówczesnej Polski.
ZBIÓRKA TRWA DO 30 WRZEŚNIA 2024 ROKU.
Przybory można przynosić do pudła znajdującego się na szkolnym holu.
Lista zbieranych produktów:
- Kredki
- Zeszyty
- Bloki/papier kolorowy
- Farby
- Plastelina
- Pisaki
- Długopisy
- Piórniki
- Ołówki
- Kleje
- Przybory geometryczne, cyrkle
- Plecaki
- Gumki
- Nożyczki
- Temperówki
- Taśmy klejące
- Bibuły
- Teczki
- Ryzy papieru
- Pędzle
Do naszej szkoły dotarła mega paczka z Fundacji Orange. Jest to pakiet startowy z niespodziankami. W czasie realizacji projektu będą nam towarzyszyć jego animowani bohaterowie: Julka, Kuba i cyfrowy stworek - Psotnik, z którymi uczniowie będą przeżywać niesamowite przygody.
4 Września 2024 będzie Zielonym Dniem Bezpiecznej Elektromobilności w Naszej Gminie.
W tym dniu Pod Urzędem Gminy Jerzmanowice-Przeginia (ul. Rajska 22 Jerzmanowice) w godzinach 13.00 – 16.00 będzie można otrzymać sadzonki roślin oraz odblaski zwiększające widoczność.
Będzie również możliwość dowiedzenia się więcej o samochodach elektrycznych oraz odbycia przejażdżki jednym z nich,
Akcja odbędzie się we współpracy Gminy Jerzmanowice-Przeginia oraz firmy https://www.facebook.com/AstraZeneca .
Sadzonki dostarczy https://www.facebook.com/roslinyumarcina.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy wraz z dziećmi.
Zadbajmy razem o zieleń, ekologię oraz bezpieczeństwo w Naszej Gminie.
W dniu 2 września 2024 r. społeczność Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. KEN podczas uroczystej akademii zainaugurowała rok szkolny 2024/2025 oraz przyjęła pierwszoklasistów w poczet uczniów szkoły.
Pani Dyrektor powitała zgromadzonych gości, nauczycieli i pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów. Pierwszoklasiści, dla których ten dzień był wyjątkowy i szczególny, złożyli ślubowanie, zostali pasowani na uczniów szkoły i, kultywując tradycję, odcisnęli swoje paluszki w Księdze Pamiątkowej.
Nie zapomnieliśmy, że był taki wrzesień gdy klasy nie doczekały się uczniów... Podczas uroczystości upamiętniliśmy 85. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej oraz minutą ciszy oddaliśmy hołd pamięci poległym.
Drodzy Uczniowie! Przed nami rok wytężonej pracy, ale również zabawy, nowych wyzwań i przygód. Życzymy Wam samych sukcesów i wiele radości oraz zapału w zdobywaniu wiedzy.
Serdeczne zapraszamy uczniów w poniedziałek 2 września 2024r. na rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025, który zaczniemy mszą świętą w Kaplicy w Czubrowicach o godzinie 8:00. Po mszy o ok. 8:45 udajemy się do szkoły na apel oraz ślubowanie klasy I. Po ślubowaniu uczniowie wraz z wychowawcami udają się do klas.
Mamy to! Nasza szkoła zakwalifikowała się do programu Mega Misji Fundacji Orange. Zaczynamy działać już od września 2024r. z uczniami klas 1-3.
"Przyszłość jest jak wielki znak zapytania,
Pełna rozterek i niepokoju.
To od nas jednak przyszłość zależy.
Ten wygra życie, kto w siebie uwierzy".
W piątkowy poranek 21 czerwca 2024 roku wszyscy uczniowie ostatni raz usłyszeli szkolny dzwonek. Szczególne emocje towarzyszyły ósmoklasistom, którzy żegnali swojego wychowawcę, nauczycieli oraz wszystkich, z którymi tworzyli społeczność szkolną przez ostatnie lata. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kaplicy, podczas której dziękowaliśmy za szczęśliwy rok szkolny, za łaski i zdrowie. Modliliśmy się o spokojne i bezpieczne wakacje. Ksiądz złożył życzenia uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz dyrekcji. Następnie uczniowie przeszli szkoły. Pani dyrektor Anna Tracz wszystkich przywitała, po czym przyszedł czas na wręczenie nagród i świadectw z biało-czerwonym paskiem najlepszym uczniom, dyplomów i podziękowań dla tych, którzy wyróżnili się w zakończonym roku szkolnym w nauce i zachowaniu.
Klasa VII i VIII przygotowali krótki apel, po którym uczniowie klasy VIII wręczyli nauczycielom kwiaty.
Serca uczniów klasy VIII przepełniała nie tylko radość z otrzymanego świadectwa ukończenia szkoły, ale także smutek z powodu rozstania z tym, co stanowiło istotę ich życia.
Po pamiątkowych zdjęciach z wychowawcami wszyscy udali się do sal lekcyjnych i zaczęli upragnione wakacje.
W niedzielne popołudnie 16 czerwca 2024 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im.KEN w Czubrowicach - na placu przy szkole, na boisku wielofunkcyjnym oraz w budynku szkoły odbyła się kolejna, trzecia już odsłona wydarzenia CzubrowickieGO! Impreza ta to festiwal sportów niszowych, czyli nieco mniej znanych i popularnych, niemniej jednak bardzo interesujących, organizowana przez zaangażowanego nauczyciela wychowania fizycznego w naszej szkole, pana Tomasza Kozuba przy pomocy Pani Dyrektor, Grona Pedagogicznego, Pracowników szkoły oraz Rodziców uczniów. Każdy, kto przybył do Czubrowic w tym dniu, mógł spróbować swych sił w grze w speed-ball czy też pickleball, która łączy w sobie elementy badmintona, tenisa ziemnego i stołowego. Na asfalcie przy szkole stworzono specjalną strefę do ćwiczenia równowagi na desce sztuczek, czyli trickboardzie, podobnym do deskorolki pozbawionej kół, pod którą znajduje się walec oraz longboardzie- specyficznej desce służącej do jazdy miejskiej na dłuższych odcinkach. W tym roku pojawiły się dwie sportowe nowości: roundnet i beach tennis.
Na czym polega gra roundnet? To gra zespołowa, w której walczą ze sobą dwie drużyny po dwie osoby. Do rozgrywki potrzebny jest jeden zestaw, który składa się z się z obręczy wielkości hula-hop, napiętej siatki i 5 nóżek tworzących trampolinę oraz gumowej piłki wielkości pomarańczy. Gra zaczyna się od serwisu. Gracze odbijają naprzemiennie piłkę, wymieniając między sobą maksymalnie 3 uderzenia. Ostatnie uderzenie należy odbić od siatki, po czym swoją akcję rozgrywa przeciwna drużyna. Po każdym serwisie gracze mogą poruszać się dookoła siatki, bez ustalania stron czy granic. Akcja kończy się zdobyciem punktu, jeśli piłka uderzy w ziemię, obręcz lub odbije się więcej niż raz od siatki. Beach tennis zaś to głównie gra dwuosobowa, ale istnieje też możliwość gry pojedynczej (szerokość boiska 4,5m). Dozwolone są serwisy z góry i z dołu. Punkt jest zdobywany gdy piłka spadnie na pole przeciwnika, za pole przeciwnika oraz w siatkę o mniejszych oczkach. Piłkę uderza się specjalną rakietą do tenisa plażowego. Gra jest prowadzona na piasku.
Główną atrakcją był, zorganizowany po raz pierwszy, turniej tenisa stołowego o puchar sołtysa wsi Czubrowice, pana Józefa Woźniaka. Zmagania , które połączyły kilka pokoleń, były wyczerpujące , ale pozwoliły wyłonić zwycięzcę, którym okazał się pan Jakub Sroka ( absolwent naszej szkoły). Serdecznie gratulujemy!
Najmłodsi uczestnicy CzubrowickiegoGO! radośnie bawili się na dmuchanej zjeżdżalni. Dla dzieci i młodzieży przygotowano również atrakcje w postaci malowania twarzy, można było stworzyć własną bransoletkę z koralików i wpleść we włosy kolorowe warkoczyki lub poprosić o wykonanie tatuażu. Na dziedzińcu szkoły rozstawiono stoiska, w których można było nabyć pyszne ciasta , upieczone przez mamy naszych uczniów, popcorn oraz pieczoną kiełbasę. Pojawiły się też panie z KGW w Czubrowicach, które sprzedawały wyśmienite ogórki małosolne, chleb i smalec własnej roboty. Należy dodać, że swą obecnością zaszczycili nas w tym dniu Pan Wójt, Tomasz Gwizdała, pan Tadeusz Nabagło, Przewodniczący Rady Gminy, Grzegorz Seweryn, radni wsi Czubrowice: pan Jacek Mitka oraz pan Przemysław Gorajczyk, kierownik Centrum Usług Wspólnych pani Monika Dromundo-Pęgiel, sołtys Czubrowic, pan Józef Woźniak, a także przedstawiciele klubów i stowarzyszeń sportowych uprawiający dyscypliny sportu, które pojawiły się na tegorocznym CzubrowickimGO! Dodatkowo, z racji rozpoczynających się mistrzostw Europy w piłce nożnej zorganizowano strefę kibica, by umożliwić oglądanie transmisji meczu Polska: Holandia.
Druhowie OSP Czubrowice czuwali nad bezpieczeństwem uczestników imprezy, a firma Mendel Med przeprowadziła pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Władze Powiatu Krakowskiego wspierające finansowo całe wydarzenie również zasługują na gorące podziękowanie. Swoją pomocą służyło nam również Kółko Rolnicze w Czubrowicach. Należy dodać, że pogoda w tym dniu okazała się być niezwykle kapryśna, mimo to uczestnicy wydarzenia bawili się doskonale. Do zobaczenia za rok!
Zapraszamy do fotorelacji na naszym szkolnym profilu fb: https://www.facebook.com/profile.php?id=61552591535240