Za nami pierwszy etap MegaMisji “Korzystanie z informacji”. W czasie zdobywania kolejnych misji, uczniowie rozwiązywali napotykane na swojej drodze ciekawe problemy. Dotyczyły one bezpiecznego korzystania z różnych źródeł informacji między innymi z internetu. Dzięki współpracy i zaangażowaniu dzieci, zdobyliśmy w programie pierwszą nagrodę - wyprawkę plastyczną. Przed nami kolejne misje do zdobycia. Już nie możemy się doczekać!
W dniach od 12 do 15 listopada 2024r. zapraszamy do przebrań tematycznych:
1. Wtorek, 12 listopad - dzień zawodów (wskazany strój/przebranie/ubiór związany z danym zawodem/pracą).
2. Środa, 13 listopad - dzień szalonej i kolorowej fryzury.
3. Czwartek, 14 listopad - dzień sławnej osoby.
4. Piątek, 15 listopad - dzień bez plecaka (sugerowana inna torba/walizeczka/siatka/torba sportowa- wskazana kreatywność).
ROZSTRZYGNIĘCIE V POWIATOWEJ EDYCJI XIX GMINNEGO KONKURSU O ŚW. JANIE PAWLE II.
We środę , 30 października 2024r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II W Iwanowicach Włościańskich odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie V Powiatowej Edycji XIX Gminnego Konkursu o św. Janie Pawle II. Konkurs składał się z dwóch kategorii: plastycznej i literackiej, w której należało napisać list do Ojca Świętego. Uczennica naszej szkoły, ósmoklasistka Julia Kilian , zajęła zaszczytne II miejsce pisząc piękny i uroczysty list do naszego papieża. Otrzymała za to dyplom oraz wspaniałą nagrodę książkową. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom obydwu konkursów serdecznie gratulujemy i dziękujemy za życzliwe przyjęcie w iwanowickiej szkole.
5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu w młodszych klasach naszej szkoły zrobiło się kolorowo i wesoło. A to za sprawą uczniów klas I-III, którzy uczcili ten dzień przebierając się za znane postacie z bajek. Nie zabrakło również czytania bajek oraz quizów i bajkowych zgadywanek.
Cele konkursu:
pogłębienie wiedzy uczniów na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska,
rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz rozbudzanie zainteresowań ekologicznych uczniów,
rozbudzanie wyobraźni i fantazji,
rozwijanie zdolności manualnych,
wdrażanie do estetycznego wykonywania prac technicznych.
Zasady i warunki uczestnictwa:
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV – VI,
Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie zabawki z czystych materiałów ekologicznych bądź surowców wtórnych.
Wysokość pracy nie może przekraczać 50 cm.
Praca powinna być opatrzona metryczką z imieniem, nazwiskiem autora i klasą oraz dostarczone do p. Eweliny Nabagło-Kulig lub do Pani Joanny Błyskuń do dnia 15 listopada 2024r.
Prace konkursowe zostaną ocenione na podstawie następujących kryteriów:
wykorzystanie surowców wtórnych lub innych materiałów ekologicznych,
inwencja i pomysłowość podejścia do tematu,
wrażenie estetyczne,
spełnienie podanych wytycznych.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w drugiej połowie listopada 2024r.
Na to pytanie odpowiedzieli sobie uczniowie klasy 4 podczas przygotowań do założenia hodowli klasowej patyczaków. W klasie 4 uczniowie z wychowawcą opiekują się patyczkami rogatymi. Patyczaki rogate to niesamowite owady, które stanowią dobry przykład adaptacji do środowiska przez kamuflaż. Patyczaki są idealnymi owadami do obserwacji, co sprawia, że są popularne w hodowlach domowych, ale i szkolnych. Poznaliśmy wymagania tych owadów, sposób ich odżywiania oraz idealne warunki do wzrostu i rozwoju. Dzięki uprzejmości ucznia klasy 4 mogliśmy zrealizować nasz cel i założyć hodowlę klasową. Wszystkie nasze patyczaki pochodzą z domowej hodowli ucznia. Bardzo dziękujemy i jest to dla nas duża odpowiedzialność i obowiązek, ale i niesamowita okazja do obserwacji tych zwierząt.
Dnia 18 października w naszej szkole obchodziliśmy "Dzień owoców i warzyw".
Regularne jedzenie warzyw i owoców wpływa pozytywnie na zdrowie. Korzyści, jakie daje, są wszechstronne:
• może przeciwdziałać rozwojowi różnych chorób (nowotworów, chorób układu pokarmowego i krążenia)
• wspomaga leczenie, np. nadwagi i otyłości
• wspiera pracę układu odpornościowego
• spowalnia procesy starzenia się organizmu
• korzystnie wpływa na wygląd sylwetki, cery i włosów
• poprawia samopoczucie.
Dnia 17 października 2024r. w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja.
Uczniowie klasy I wiedzą i potrafią zdrowo i smacznie odżywiać się.
Dnia 2 października 2024r. odbyło się spotkanie Pierwszaków z Funkcjonariuszami Komendy Policji w Krzeszowicach.
19 września 2024r. Uczniowie klasy I poznali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.
Dnia 15 października 2024r. uczniowie z klasy 2 wykonywali sałatkę owocową. Zaczęliśmy od przygotowania miejsca i umycia rąk. Następnie dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do obierania, krojenia, wyciskania. Owocowe sałatki nie tylko cieszyły oko ale również były bardzo smaczne.
24 września 2024 r. Zastępca Wójta Gminy Jerzmanowice - Przeginia Pan Marcin Kyc uczestniczył w uroczystej gali wręczenia umów o partnerstwie w projekcie „Małopolski program wspierania uczniów”.
W imieniu Wójta Pan Marcin Kyc odebrał umowę partnerską z rąk Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego prof. Jana Tadeusza Dudy oraz Małopolskiej Kurator Oświaty Gabrieli Olszowskiej.
Realizatorem projektu jest Departament Edukacji przy wsparciu Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz organów prowadzących szkoły. Obejmie dwie szkoły z naszej Gminy:
Celem projektu jest wsparcie uczniów zdolnych i znajdujących się w niekorzystnej sytuacji społeczno-ekonomicznej lub wykazujących syndrom nieadekwatnych osiągnięć. Program ten obejmie również rodziców, opiekunów i nauczycieli, oferując wsparcie merytoryczne i warsztaty.
Małopolski program wspierania uczniów, współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego +, Priorytetu FEMP.06 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego w ramach programu Funduszy Europejskich dla Małopolski 2021-2027.
Za nami pierwszy miesiąc nauki i pierwszy miesiąc zajęć rozwijających kreatywność uczniów.🌍👀☘️📚📒🔍Na zajęciach uczniowie wykonywali różne, kolorowe doświadczenia. Sprawdzaliśmy co to jest napięcie powierzchniowe, badaliśmy właściwości wody czy świetnie się bawiliśmy, wykonując ciecz nienewtonowską. Poniżej kilka zdjęć z zajęć
Dnia 27 września 2024r. uczniowie oraz przedszkolaki obchodzili Światowy Dzień Jabłka. Wszyscy w tym dniu zajadali się zdrowymi, soczystymi jabłuszkami. Była to akcja prozdrowotna, której celem było zachęcanie uczniów do spożywania jabłek, a także spopularyzowanie zalet tego owocu.