• ZBIERAJ! BATERIE I TELEFONY

    Nasza szkoła dołączyła do ogólnoplskiego programu edukacyjnego dla szkół pt." ZBIERAJ! BATERIE I TELEFONY". W roku szkolnym 2019/2020 zbieramy zużyte baterie, akumulatory, stare telefony. Baterie i akumualtory to odpady niebezpieczne, powstające w głównej mierze, w naszych domach. Zadbajmy wspólnie, aby selekcja i zbiórka tych odpadów stała się naszym wspólnym obowiązkiem. Pamiętajmy o tym, że zużytych batetrii i akumulatorów nie można wyrzucać do kosza na śmieci. W bateriach zachodzą skomplikowane procesy chemiczne, w których biorą udział toksyczne pierwiastki m.in. ołów, kadm, rtęć. Szczególnie zagrożenia dla środowiska i zdrowia człowieka stwarzają wymienione metale ciężkie. W ramach ogólnopolskiego projektu podejmujemy wyzwanie i zbieramy zużyte odpady przez cały rok szkolny! Pojemniki do zbiórki zużytych baterii i telefonów znajdziesz u nas w szkole w wyznaczonych i bezpiecznych dla wszystkich miejscach. W ramach projektu uczniowie będą  uczestniczyć również w zajęciach poświęconych właściwej segregacji odpadów. Chroń środowisko z nami!                                                                                       

                                                                                         Opublikowała: Ewelina Nabagło 

  • Koło matematyczne.

    Informujemy, że zajęcia koła matematycznego odbywają się w każdą środę w godzinach 14:05 - 14:50.

     

    Wszystkich chętnych zapraszamy do uczestnictwa.

     

     

    Iwona Frosik

  • Akademia Młodych Badaczy - Koło biologiczne

                "Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zroumiem." Konfucjusz

     

    Wszystkich uczniów klas IV-VIII serdecznie zapraszam na zajęcia doświadczalne w każdy poniedziałek o godzinie 14. Poprzez doświadczenia poznajemy bliżej otaczający nas świat. Przyjdź, a przekonasz się sam! 

    W najbliższy poniedziałek zgodnie z planem odbędzie się kuratoryjny konkurs biologiczny. Z tego względu zajęcia doświadczalne nie odbędą się. 

    Opracowała: Ewelina Nabagło 

  • Tworzenie kanapek przez przedszkolaków

    Dnia 11.10.2019 r. dzieci z grupy Biedronek robiły kanapki. Produkty na zrobienie kanapek dzieci przyniosły z domu, każdy według własnej preferencji. Przedszkolaki na początku umyły rączki, następnie usiadły do stolików, które zapełnione były smakowitymi produktami. Przyniesione warzywa zostały dokładnie umyte przed ich zjedzeniem. W następnej kolejności dzieci kroiły kromki chleba oraz bułki na mniejsze części.  Później natomiast przyszedł czas na pokrojenie warzyw. Potem przedszkolaki smarowały pieczywo masłem lub serkiem kanapkowym. Kolejno dzieci układały wędlinę, ser żółty, sałatę lub jajko na twardo. Na koniec przedszkolaki układały na swoich kanapkach ulubione warzywa: pomidory, ogórki, paprykę. Gdy już kanapki były całkowicie skończone przyszedł czas na ich konsumpcje. A to zadanie przedszkolakom podobało się najbardziej. Nic dziwnego, ponieważ kanapki wyglądały bardzo apetycznie i kolorowo. Dzieci były bardzo dumne ze swoich kulinarnych sukcesów, czego potwierdzeniem jest zaangażowanie w przygotowywanie kanapek.

    Opracowały:

    Sylwia Pieniążek

    Aleksandra Pomierna-Gwizdała

    Agnieszka Izdebska

  • Rozstrzygnięcie konkursu " Jesienne inspiracje"

    Dnia 10.10.2019 r. nastąpiło uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym Jesienne inspiracje, który skierowany był do dzieci uczęszczających  do naszego przedszkola.  Dzieci miały możliwość rozwijania swoich talentów plastycznych, twórczego spędzenia wolnego czasu  a także uczenia się zdrowej rywalizacji oraz przegrywania z honorem i podniesioną głową. Bardzo się cieszymy, że konkurs dotarł do tak dużego grona naszych przedszkolaków. Po długich i burzliwych naradach wyłoniono zwycięzców.

    Grupa Tropiciele:

    1. Pola Prochal

    2. Marcel Graś 

    3. Miłosz Kaleta

     

    Grupa Biedronki

    1. Amelia Noga 

    2. Pola Dąbek 

    3. Ada Woźniak  

    Zwycięzcy konkursu w szczególny sposób zostali wyróżnieni nagrodami. Ponadto, każde dziecko biorące udział w konkursie również otrzymało nagrodę. W pracach konkursowych przede wszystkim brano  pod uwagę wkład własny dziecka, estetykę, staranność wykonania pracy, wrażenie artystyczne oraz kreatywność. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wykonania wszystkich prac, które charakteryzowały się wielką pomysłowością oraz oryginalnością. Prace wykonane były różnorodnymi technikami, dlatego bez wątpienia widać w nich zaangażowanie  i talent dzieci. Dziękujemy przedszkolakom za wzięcie udziału w konkursie i zachęcamy do brania udziału w kolejnych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności naszym zwycięzcą!

  • Narodowe Czytanie w naszej szkole

    13 września 2019 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czubrowicach odbyło się Narodowe Czytanie. Zostało one podzielone na następujące części warsztatowe.

    1. Kuchenne pieczenie chleba oraz czytanie utworu „Orka” Władysława Reymonta.

    2. Muzyczne instrumenty własne oraz czytanie utworu „Katarynka” Bolesława Prusa.

    3. Warsztaty plastyczne – tworzenie „łapaczy snów” oraz czytanie utworu „Dym” Marii Konopnickiej.

    4. Bojówka strażacka – ćwiczenia sprawnościowe oraz czytanie utworu „Mój ojciec wstępuje do strażaków” Bruno Schulza.

    5. Tańce indiańskie oraz czytanie utworu „Sachem” Henryka Sienkiewicza.

    Warsztaty zostały przygotowane przez nauczycieli i uczniów klas starszych. Dzieci z wielkim entuzjazmem uczestniczyły we wszystkich warsztatachco dokumentują zdjęcia.

     

    Opracowała: Danuta Sioła

  • Świetlica

    GODZINY PRACY ŚWIETLICY SZKOLNEJ:

    PONIEDZIAŁEK: 13.00 - 15.00

    WTOREK:            12.00 - 15.-00

    ŚRODA:               12.00 - 15.00

    CZWARTEK:        11.30 - 15.00 

    PIĄTEK:                11.30 - 15.00

     

  • Pasowanie czas zacząć

    Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej miejscowości na uroczystość pasowania nas na uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czubrowicach,  która odbędzie się 14 października 2019 r.  o godz. 11.00 na sali gimnastycznej.

                                                                                    Pierwszoklasiści wraz z Wychowawcą

     

    Uwaga: zmiana organizacji dnia:

    8.50 - rozpoczęcie odwróconych lekcji zgodnie z planem

    10.35 - obiad

    11.00 - uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej

    Po uroczystości uczniowie idą do domu, a pierwszoklasiści zostają na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

  • ZBIÓRKA DLA DZIECI Z ODDZIAŁÓW ONKOLOGICZNYCH

    Od sześciu lat w listopadzie Fundacja Mam Marzenie organizuje zbiórkę nowych pluszowych maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych. Okazją do przeprowadzenia zbiórki jest obchodzony 25 listopada Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.

    Nasze przedszkole dołącza się do tejże akcji. Zachęcamy do przynoszenia misiów, gier, rzeczy plastycznych, które przekażemy do siedziby fundacji w Krakowie.

    Prosimy o dostarczanie rzeczy do sal przedszkolnych do 15.11.19r.

    Opublikowały:

    Aleksandra Pomierna-Gwizdała

    Sylwia Pieniążek

    Agnieszka Izdebska

  • Sałatka owocowa

    Przedszkolaki wiedzą co smaczne i zdrowe, udowodniły to Biedronki we wrześniu oraz Tropiciele w październiku. Dzieci przyniosły do przedszkola deski do krojenia, fartuszki, nakrycia głowy i dowolnie wybrane przez siebie owoce m.in.: jabłka, gruszki, winogron, mandarynki, śliwki, brzoskwinie, pomarańcze, kiwi, banany itp. Przed przystąpieniem do kulinarnego zadania pamiętały o dokładnym umyciu rąk i owoców. Mali kucharze przystąpili z dużym zapałem do pracy, każdy starał się aby dokładnie pokroić owoce. Chłopcy i dziewczynki z uśmiechem na twarzy, włożyli mnóstwo wysiłku w tą czynność. Dzieci jadły z apetytem sałatkę prosząc o  dokładki. Dziękujemy rodzicom za przyniesienie owoców i zachęcamy do robienia zdrowych, pysznych deserów ze swoimi pociechami.

     

    Opracowały:

    Aleksandra Pomierna - Gwizdała

    Agnieszka Izdebska

    Sylwia Pieniążek

  • Dzień chłopaka w przedszkolu

    30.09 wszyscy chłopcy z przedszkola świętowali swój dzień. W tym dniu każdy z nich mógł poczuć się wyjątkowo. Świętowanie rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania przez wszystkie dziewczynki Sto lat dla naszych solenizantów. Następnie młode damy złożyły swoim kolegom życzenia pełne szczerości i ciepła. Atrakcje, które wtedy nam towarzyszyły to: taniec na gazecie, zabawa „Golimy brody” , ozdabianie przez dziewczynki medali dla chłopców a także ozdabianie przez chłopców koron. Nasi „królowie” na koniec zajęć zostali obdarowani przez swoje koleżanki pięknie zdobionymi medalami oraz laurkami. W tym dniu dziewczynki udowodniły, że chłopcy są dla nich ważni i bardzo lubią spędzać z nimi czas. Z niecierpliwością teraz dziewczynki czekają, aby móc świętować swój dzień w marcu.

    Opublikowały:

    Sylwia Pieniążek

    Aleksandra Pomierna-Gwizdała

    Agnieszka Izdebska

  • Dzień uśmiechu w przedszkolu

     

     

     

     

     

    „Miałem kiedyś uśmiech 
    Piękny, choć szczerbaty. 
    Dostałem za niego- 
    Buziaka od taty. 
    Szybko zrozumiałem zasady tej gry: 
    Każdy nowy uśmiech wywołuje trzy… 
    Teraz ma kolekcja liczy już tysiące. 
    Wpadnij po uśmiechy, póki są gorące!”

    Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest w pierwszy piątek października. W tym roku ten dzień przypadł 4 października. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki w tym dniu ubrane były na żółto. 

     
    Grupa Tropiciele

    Dzieci rozpoczęły świętowanie od zjedzenia kawałka cytryny bez zrobienia grymasu. Jak się okazało cytryna wcale nie jest taka straszna, ponieważ przedszkolaki rewelacyjnie spisały się w tym zadaniu. Z wielką radością i przyjemnością częstowały się kolejnymi kawałkami tego owocu, który według nich wcale nie jest kwaśny a smaczny. Następnie przedszkolaki zamieniły się w małych aktorów a sala przedszkolna w scenę. Dzieci odgrywały humorystyczne scenki, rozweselając swoją przedszkolną publiczność. Oczywiście nie zabrakło tańców i zabaw wywołujących ogrom radości i uśmiechu na twarzach dzieci. Atrakcją tego dnia stały się także eksperymenty wykonane z pomocą małych badaczy- przedszkolaków. Zwieńczeniem tego dnia było wykonanie przez dzieci orderów uśmiechu, które mogły podarować swoim najbliższym.

    Grupa Biedronki

    Dzieci z grupy młodszej rozpoczęły Dzień uśmiechu od rozmowy na temat emocji. Dzieci oglądały różnorodne fotografie przedstawiające emocje: smutek, płacz, radość, złość, próbowały nazwać je, a  także naśladować mimiką swojej twarzy. Kolejnym elementem dnia była gra na instrumentach muzycznych do utworów muzyki klasycznej oraz piosenek dla dzieci. Każdy przedszkolak poczuł się jak muzyk, grając na wybranym przez siebie instrumencie. Największe uśmiechy na twarzach dzieci wywołały papierowe gadżety: wąsy, kapelusze, zęby, kokardki, uszy kota itp., które posłużyły do zrobienia zabawnych zdjęć. Ostatnim punktem programu było wyjście na spacer, gdzie dzieci obdarowywały swoimi uśmiechami spotykanych ludzi.

    Opublikowały:

    Aleksandra Pomierna-Gwizdała

    Sylwia Pieniążek

    Agnieszka Izdebska

  • Dzień kropki w przedszkolu - kreatywność, odwaga, talent

    W naszym przedszkolu 17 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.  Jest  to święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Dla przedszkolaków bez wątpienia był to dzień różnorodnych zabaw z kropką w roli głównej. Już od samego rana można było wczuć się w klimat tego święta ze względu na piękne kropkowe ubrania jakie w tym dniu miały na sobie dzieci. Dziękujemy wszystkim rodzicom za przygotowanie dla dzieci kropkowych strojów. W szczególności przebrań dla chłopców, których jak wiemy garderoba w kropki jest skromna. Dzieciom zostały wręczone opaski w kropki, które towarzyszyły im podczas licznych zabaw. Pierwszym zadaniem dzieci było znalezienie i przeliczanie ukrytych w sali kropek. Następnie dzieci zostały zaznajomione z opowiadaniem o małej Vashti, która nie wierzyła w siebie i swój talent. Największe jednak zaangażowanie dzieci było podjęte podczas wykonywania pracy grupowej, która polegała na układaniu kompozycji z papierowych kół różnej wielkości  oraz koloru. Przedszkolaki w tym zadaniu wykazały się swoją pomysłowością, dokładnością, talentem a przede wszystkim umiejętnością wzajemnej współpracy. Przedszkolaki brały również udział w tańcach i zabawach ruchowych, w których królowała oczywiście piłka.

    Opublikowały:

    Aleksandra Pomierna-Gwizdała

    Sylwia Pieniążek

    Agnieszka Izdebska

  • Uwaga, konkurs!

    "Książka mądry towarzysz na całe życie"

    PiGBP w Jerzmanowicach zaprasza dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe do wzięcia udziału w konkursie plastycznym “Książka – mądry towarzysz na całe życie”.

    Uczniów chętnych do wzięcia udziału w konkursie z klas I - III prosimy o kontakt z paniami wychowawczyniami tych klas, natomiast uczniowie klas starszych mogą kontaktować się z panią Joanną Kulig i panem Pawłem Jaskiem. 

    Zachecamy do wzięcia udziału i życzymy powodzenia :)

     

     

     

  • Spektakl - musical " O pchle, co manier nie miała"

    Dnia 13 września 2019r. w naszym przedszkolu wystąpił Teatr TAK ze spektaklem „O pchle, co manier nie miała”. Spektakl inspirowany był tekstem "Pchła Szachrajka" J. Brzechwy. Przedszkolaki poznały przygody głównej bohaterki, która miała wszystko prócz kultury. Pchła charakteryzowała się brakiem dobrych manier, dlatego też musiała ponieść konsekwencje swojego zachowania. Przedstawienie zawierało elementy języka angielskiego oraz elementy interaktywne, w których dzieci z ogromną radością brały udział.  W ten sposób przedszkolaki mogły poczuć się jak prawdziwi aktorzy zajmując miejsce na scenie obok profesjonalistów. Dlatego też przedstawienie było połączeniem dobrej zabawy, radości, mnóstwa śmiechu i nauki. Podczas spektaklu dzieci grały w Magiczne Koło Wiedzy, podróżowały ciuchcią, poznały piosenkę „Jedzie ciuchcia ciuch ciuch ciuch” oraz poznały taniec „Aerobik o poranku”. Warto podkreślić, że spektakl był fantastycznie przygotowany przez aktorów, którzy  ubrani byli w piękne kostiumy a swoim optymizmem zachęcali dzieci do wspólnej zabawy.

     

    Opublikowały:

    Agnieszka Izdebska

    Sylwia Pieniążek

    Aleksandra Pomierna-Gwizdała

  • Baśniowa Kapela w przedszkolu

    W dniu 02.10.2019 r. dzieci obejrzały spektakl słowno - muzyczny pt.: "Pierwsze koty za płoty" w wykonaniu "Baśniowej Kapeli" z Jerzmanowic. Głównym celem występu było ukazanie dzieciom, iż wszystko co nowe jest trudne ale stopniowo przyzwyczajamy i oswajamy się z nową sytuacją. Dzieci świetnie bawiły się przy utworach skomponowanych przez kapele, śpiewały wraz z muzykami piosenki a także sprawdzili się w roli aktora podczas przedstawienia teatralnego.

     

    Opublikowały:

    Aleksandra Pomierna - Gwizdała

    Sylwia Pieniążek

    Agnieszka Izdebska

  • "Moja przygoda z muzyką"

    W dniu 24.09.2019 r. w przedszkolu miał miejsce występ Młodzieżowego Zespołu "Mazureczek". Dzieci poznały zawód dyrygenta i muzyka, rozwijały swoje zainteresowania muzyczne, słuchały z uwagą utworów muzycznych. Zapoznały się z instrumentami muzycznymi tj.: baryton, trąbka, keybord, puzon, skrzypce, perkusja, ksylofon.

     

    Opublikowały:

    Agnieszka Izdebska

    Sylwia Pieniążek

    Aleksandra Pomierna - Gwizdała

  • Dzień Przedszkolaka

    "Każdy przedszkolak dobrze wie,

    że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

    od najmłodszego aż po starszaka,

    wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka."

     

     

    W dniu 20.09.2019 r. w przedszkolu obchodzony był Dzień Przedszkolaka. Dla dzieci czekały różne atrakcje.

    Dzieci z grupy młodszej wykonywały babeczki czekoladowe. Każdy był zaangażowany w tworzenie smakołyków. Dzieci ze skupieniem wrzucały kolejne składniki do misek, trzymając się przepisu. Babeczki wyszły przepyszne, radości dzieci nie było końca. Swoją energię dzieci mogły spożytkować podczas zabaw ruchowych i tanecznych.

    Tropiciele rozpoczęły swoje święto od ozdabiania balonów i zabaw z ich użyciem. Zajęcia z chustą animacyjną rozweseliły wszystkich, dzieciom towarzyszył głośny śmiech i radość. Chętne starszaki miały malowane twarze, wg swoich zainteresowań wybierały sobie np. postać z bajki, zwierzątko itp. Każda osoba na pamiątkę otrzymała naklejkę.

     

    Opracowały:

    Sylwia Pieniążek

    Aleksandra Pomierna - Gwizdała

    Agnieszka Izdebska

  • Sprzątanie Świata w przedszkolu

    Dnia 19 września wszystkie przedszkolaki wzięły udział w proekologicznej akcji Sprzątania Świata. Dzieci wraz z nauczycielami zbierały śmieci znajdujące się w pobliżu szkoły. Przedszkolaki bardzo zaangażowały się w powierzone im zadanie nieustannie szukając nowych „znalezisk”, które wrzucały do worków. Po sukcesywnie zakończonym zadaniu dzieci umiliły sobie czas wspólną zabawą na placu zabaw.

     

    Opracowały:

    Agnieszka Izdebska

    Sylwia Pieniążek

    Aleksandra Pomierna-Gwizdała

  • #CODEWEEK2019 - Tydzień kodowania

    Zapraszamy uczniów naszej szkoły, rodziców i wszystkich chętnych do udziału w Tygodniu Kodowania.

     

     #CODEWEEK2019

    Europejski Tydzień Kodowania! O co chodzi w tym komputerowym zamieszaniu? Dlaczego warto się zaangażować? Czy moje dziecko może wziąć udział? Co z opłatami? Odpowiedź na te i inne nurtujące pytania znajdziecie poniżej, więc… Zapraszamy do lektury!

    Od 5 do 20 października w całej Europie, w tym oczywiście w Polsce, będziemy świętować Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019. Na czym polega to świętowanie? Na świetnej zabawie, do której zapraszamy wszystkich, w każdym wieku.

    Europejski Tydzień Kodowania to …

    wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko! Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem. W skrócie: jeśli wiesz co nieco o programowaniu – w trakcie CodeWeek dowiesz się jeszcze więcej, jeśli o programowaniu nie wiesz nic – CodeWeek to świetna okazja, by zacząć swoją przygodę z kodami i robotami. Zapewniamy – to prostsze, niż Wam się wydaje! Dlatego do wspólnej zabawy zapraszamy osoby w każdym wieku – od maluchów z przedszkoli, po członków klubów seniora. Dajemy słowo – wszyscy będziecie bawić się świetnie.  

    Po co uczyć dzieci programowania?

    Po co nam to programowanie? To nie tylko ścieżka kariery. To przede wszystkim nauka, która daje szansę na zdobycie uniwersalnych kompetencji – kluczowych nie tylko dla dzieciaków, ale i bardzo przydatnych w dorosłości. Wbrew popularnej opinii - programowanie to nie tylko siedzenie przed komputerem, ale to przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi czy umiejętności matematycznych. Projektowanie prostych komputerowych algorytmów daje dzieciom (i wielu dorosłym) poczucie sprawczości oraz uczy zadaniowego podejścia do problemów. Praca w zespołach, czy szukanie wspólnych rozwiązań, pomagają doskonalić także kompetencje społeczne. Nie trzeba być matematycznym orłem, by być świetnym programistą. Dajemy słowo – humaniści także sobie poradzą J

    Programowanie to frajda!

    Zeszłoroczna edycja CodeWeek cieszyła się ogromną popularnością! Przez dwa tygodnie w całej Polsce zorganizowaliśmy ponad pięć tysięcy wydarzeń.  Jesteśmy bardzo dumni z tego wyniku i jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy się zaangażowali. Apetyt oczywiście rośnie w miarę jedzenia, dlatego w tym roku mierzymy jeszcze wyżej. Na kogo liczymy najbardziej – oczywiście na uczniów, nauczycieli i rodziców. Bez Was nic się nie uda.

     

    Krok po kroku

    Tak jak wspominaliśmy – nie ma ograniczeń wiekowych. Każdy pomysł na zaangażowanie jest dobry. Liczą się dobre chęci i miłe spędzenie czas.

    Zacznijcie od lekcji informatyki, które odbędą się w Waszej szkole pomiędzy 5 a 20 października. Inne pomysły? Turniej logicznych gier planszowych, pogadanka o nowych technologiach, konkurs dla uczniów, a może obejrzycie razem film z nowinkami technicznymi w rolach głównych i później o nim podyskutujecie? Dobrym pomysłem jest także zaproszenie seniorów i pokazanie im jak obsługiwać komputer lub smartfona. Jeśli o to chodzi, nie ma lepszych nauczycieli od dzieci.

    Pamiętajcie o jednym – jakiekolwiek wydarzenie zorganizujecie, zgłoście je na stronie www.codeweek.eu/events To ważne - liczba zgłoszonych w każdym kraju inicjatyw decyduje, który kraj zdobędzie pierwsze miejsce w tym ogólnoeuropejskim wyścigu fair play.

    Kto pyta, nie błądzi

    Jeśli macie pytania lub to co napisaliśmy nie jest dla Was jasne, zajrzyjcie na stronę www.koduj.gov.pl. Zachęcamy również do śledzenia profilu Code Week PL na Facebook’u (https://pl-pl.facebook.com/CodeWeekPL/). Możecie też do nas pisać na adres: programowanie@mc.gov.pl

     

    Opublikowała: Joanna Błyskuń

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno - Przedszkolny im. KEN w Czubrowicach
    Czubrowice 85
    32-049 Przeginia
    woj. małopolskie
  • (0-12)38-98-045

Galeria zdjęć