Duma nas cały czas rozpiera dzięki kolejnym uczniom naszej szkoły. Tym razem musimy pochwalić się dwójką uczniów z klasy V - Kają Woźniak i Karolem Śliwińskim, którzy zajęli I pierwsze miejsce w XXVI Turnieju Tańca „O Pierścień Św. Kingi” - Rekreacja Małopolska. Poniżej film z ich udziałem.
Jesteśmy niezmiernie dumni i musimy się pochwalić, że uczeń naszej szkoły, klasy IV - Karol Żak wziął udział w w spocie promocyjnym Szkoły Filmowej w Łodzi.Poniżej link do filmu i kilka zdjęć z planu filmowego.
https://vimeo.com/875590721?fbclid=IwAR2wZn23Vi4iOz4XKnKbn5cybFMiAcOuXnS0aMLL7EwF2PIMT-4DC4TMxaM
Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w konkursie na Kartkę Bożonarodzeniową.
Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu samodzielnie kartki Bożonarodzeniowej.
Termin dostarczenia prac mija w dniu 4 grudnia 2023 r. o godzinie 16.00 r. Prace należy przekazać osobiście lub drogą pocztową wraz z załącznikami, o których mowa do siedziby Gminnego Ośrodka Kultury w Jerzmanowicach. W przypadku prac przekazywanych drogą pocztową dla zachowania terminu wiążąca jest data wpływu.
Konkurs przeprowadzany jest w następujących kategoriach wiekowych:
1. Dzieci do III klasy szkoły podstawowej włącznie,
2. Dzieci do klasy IV do klasy VIII szkoły podstawowej włącznie,
3. Młodzież i dorośli.
Warunkiem udziału w konkursie jest dołączenie do pracy konkursowej oświadczeń stanowiących załącznik nr 1 do Regulaminu. W imieniu niepełnoletnich uczestników oświadczenie składają ich rodzice/opiekunowie prawni.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 6 grudnia 2023 r.
Drodzy Państwo.
Nasza szkoła pierwszy raz zajęła się organizowaniem szlachetnej paczki dla rodziny. Liczymy na Państwa pomoc i wsparcie.
Szlachetną paczkę organizujemy dla rodziny z Olkusza - Pani Olgi (lat 39) i jej syna Marka (lat 10).
Dary można przynosić do szkoły do dnia 13 grudnia b.r., do przygotowanych pudeł naprzeciwko wejścia.
Wsparcie finansowe można wpłacać na konto Rady Rodziców: 87 85890006 0150 0450 0752 0001
Bank BSR w Krakowie o. Jerzmanowice.
Bardzo prosimy aby w tytule przelewu KONIECZNIE wpisać: Szlachetna paczka.
Osoby odpowiedzialne za szlachetną paczkę w naszej szkole: Ewelina Nabagło-Kulig, Joanna Błyskuń –
w razie pytań prosimy o kontakt z tymi osobami.
Poniżej przedstawiamy potrzeby dla Pani Olgi i Marka.
Żywność trwała
Herbata
Kawa
Ryż
Kasza
Makaron
Mąka
Mleko
Cukier
Olej
Dżem
Konserwy mięsne
Konserwy rybne
Owoce i warzywa w puszkach
Płatki śniadaniowe
Środki czystości
Mydło / żel myjący
Szampon
Szczoteczka do zębów
Pasta do zębów
Podpaski/tampony
Płyn do płukania tkanin
Proszek do prania
Płyn do mycia naczyń
Odzież
Olga: Dres (Zimowe)
Rozmiar: XL, Uwagi: Dres sportowy, bawełniany, ocieplany, w ciemniejszym kolorze
Olga: Kurtka (Zimowe)
Rozmiar: XL, Uwagi: Ciepła kurtka z kapturem, dłuższa, do połowy uda, np. kolor granatowy
Marek: Kurtka (Zimowe)
Rozmiar: 152 cm, Uwagi: Ciepła kurtka z kapturem, kolor granatowy lub ciemna zieleń
Marek: Spodnie (Całoroczne)
Rozmiar: 152 cm, Uwagi: Spodnie bawełniane, z kieszeniami
Marek: Bluza (Całoroczne)
Rozmiar: 152 cm, Uwagi: Bluza bawełniana, ciemniejsze kolory
Obuwie
Olga: Kozaki/buty zimowe
Rozmiar: 38, Uwagi: Botki do połowy łydki, wciągane, na płaskim obcasie
Marek: Kozaki/buty zimowe
Rozmiar: 38, Uwagi: Wciągane buty zimowe, niesznurowane, z kożuszkiem, ciemniejszy kolor
Materiały szkolne
Bloki
Kredki
Farbki
Plecak
Wyposażenie mieszkania
Uwagi:
Rodzina prosi o 2 kołdry w rozmiarze 140/200 cm oraz dwie poduszki i 2 komplety pościeli w tym rozmiarze. Dobrze byłoby, gdyby jeden komplet pościeli był z motywami dla 10-letniego chłopca.
Kołdra
Poduszka
Pościel (poszwy, prześcieradło)
Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego
Mikrofalówka
Uwagi:
Kuchenka mikrofalowa ułatwi dziecku odgrzewanie posiłków, gdy mama jest w pracy.
Inne potrzeby materialne
Dywan do pokoju Marka
Uwagi:
Dywan - w mieszkaniu nie ma dywanów, ani chodników. Pokój Marka jest duży i nieco chłodny. Dywan dodałby mu ciepła i przytulności oraz byłby bazą do zabaw i gier podłogowych. Wymiary: ok. 3 x 3 m.
Szczególne upominki
Olga: Perfumy o zapachu kwiatowym
Marek: Gra karciana UNO
Ewelina Nabagło-Kulig
Joanna Błyskuń
Zgłoszenia online do 24 listopada 2023.
Liga będzie rozgrywana od 27 listopada 2023 do 10 lutego 2024.
Mecze rozgrywane są do 3 zwycięskich setów. Sędziowie turnieju mogą zdecydować o skróceniu meczów do 2 zwycięskich setów. Sety rozgrywane są do 11 punktów zdobytych przez jedną ze stron; przy wyniku seta 10:10 dla jednej ze stron set trwa do osiągnięcia przewagi 2 punktów jednej ze stron.
Kiedy i jak możemy rozgrywać mecze?
Mecze mogą zostać rozegrane z wcześniejszym zgłoszeniem u p. Tomka, bez zgłoszenia mecz nie będzie zaliczony jako oficjalny.
Mecze mogą zostać rozegrane na zajęciach Sportu Klubu w czwartki od 7:15, piątki od 7:00, a także na długich przerwach.
Zawodnicy mogą sami wprowadzać swoje wyniki przez aplikacje "playinga" w przypadku problemu proszę o podejście do p. Tomka.
Link do zgłoszenia:
https://playinga.com/en/c/U2FsdGVkX1aFaFae5PDvnyGa07dnqD9LRnIA4pQmHer54svnT6Am9KP4khdOobaqDk2t/feeds
Nagrody:
Dla 3 zawodników z największą ilością punktów zostały przewidziane koszulki "CzubrowickieGO!" oraz nagrody.
Tomasz Kozub
Wolontariat naszej szkoły przypomina o zbiórce plastikowych nakrętek. Nakrętki zbieramy dla Emilki Włosek z Przegini. Można je przynosić do specjalnego kosza umieszczonego na korytarzu przy wejściu głównym do szkoły. Nakręć się na pomaganie!
Serdecznie zapraszamy naszych uczniów do udziału w szkolnej dyskotece andrzejkowej, która odbędzie się
w dniu 30.11.2023r. (czwartek) w godzinach:
- klasy I – III: 16:00 – 18:00,
- klasy IV – VIII: 16:00 – 20:00.
Koszt wstępu na dyskotekę: 3 zł. Pieniążki zostaną przekazane na poczet samorządu uczniowskiego.
Na dyskotece obowiązują przebrania za postacie z filmu „Harry Potter”.
We wrześniu uczniowie oraz rodzice zaczęli przynosić do naszej szkoły cebulki kwiatów do posadzenia jesienią, które wiosną będą cieszyć nasze oczy widokiem pięknych kwiatów. Wasze działania przerosły nasze oczekiwania. W zeszłym roku posadziliśmy 50 szt. cebulek, w tym roku otrzymaliśmy ich ponad 200, jesteście niesamowici. Sadzenie cebulek wzięli w swoje ręce uczniowie szkolnego wolontariatu pod czujnym okiem opiekunów.
Ewelina Nabagło-Kulig
Joanna Błyskuń
W dniu 16 listopada, na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Tolerancji. Z okazji obchodów tego święta, w naszej szkole odbył się apel, mający na celu poszerzenie świadomości uczniów jak bardzo potrzebujemy tolerancji na co dzień. Mówiliśmy o tym jak ważne są wartości takie jak szacunek do drugiego człowieka, życzliwość oraz otwartość na różnorodność. Pamiętajmy, że choć "każdy inny - wszyscy równi".
Roksana Półka
Karolina Hejczyk
Instytut Książki rozpoczął kolejną edycję kampanii "Mała książka - wielki człowiek", której celem jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych. W ramach ogólnopolskiego projektu uczniowie klasy pierwszej otrzymali bezpłatnie Wyprawki Czytelnicze.
Sylwia Kurek
Walczymy o tytuł EkoSzkoły 🐾☘️🌏
Nasza szkoła przystąpiła do 3 edycji konkursu Zielone Laboratorium Lafarge. Klasa 7 przystąpiła do konkursu w dwóch prostych krokach: LEKCJA + WYZWANIE. W ramach konkursu została przeprowadzona interaktywna lekcja dotycząca śladu węglowego, podczas której uczniowie zostali wprowadzeni w tematykę pojęcia śladu węglowego, mechanizmu działania oraz przyczyn, jakie wywołują gazy cieplarnie. Podjęliśmy też wyzywanie dotyczące zaplanowania i przeprowadzenia eksperymentu związanego z efektem cieplarnianym. Samodzielnie opracowany eksperyment,który przeprowadziliśmy został przez nas sfotografowany. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.
Eksperyment z odpadami organicznymi 🍌🍎🥔🧪⏳
Eksperyment przedstawia stopniowy rozkład odpadów pochodzenia organicznego. W dwóch naczyniach umieszczono odpadki pochodzenia roślinnego z dodatkiem trocin. W naczyniach umieszczono termometry, a jedno z naczyń dodatkowo szczelnie zakryto od góry folią. Od momentu wykonania eksperymentu przez kolejne dni obserwowano i notowano temperaturę, jaka panowała w naczyniach, stopień wilgotności oraz stopień rozkładu odpadków i resztek pochodzenia organicznego na podstawie oceny wizualnej. Po kilku dniach zaobserwawno, że w naczyniu, w którym zastosowano dodatkową barierę w postaci folii widać, że rozkład odpadów zachodzi szybciej niż w naczyniu otwartym. W czasie doświadczenia sprawdzano, jaki wpływ wywiera atmosfera na naczynie, które zamknieto od góry, czyli zastosowano barierę - w naszym eksperymencie jest to foliowy woreczek. W naczyniu przykrytym ( gdzie odnotowano wyższą temperaturę o 1 stopień Celsjusza oraz większą wilgotność) zaobserowano szybszy rozkład odpadów pochodznia organicznego (na podstawie oceny wizualnej zaobserwowano szybsze psucie się resztek odpadów, resztek jedzenia). W naczyniu zamkniętym od góry ciepło zatrzymywane w naczyniu przyspieszało proces rozkładu, który można zobaczyć na naszych fotografiach.
@FundacjaWspolne @ekoeksperymentarium
Ewelina Nabagło-Kulig
Serdecznie zapraszamy do zakupu przepięknych bukietów jesiennych wykonanych przez naszych uczniów. Pieniążki można przekazywać Pani Ewelinie Nabagło-Kulig, Pani Joannie Błyskuń lub zostawić w podpisanej kopercie w sekretariacie. Zostały tylko dwa bukiety, znajdują się one na przeciwko wejścia do szkoły (na fortepianie). Pieniążki ze sprzedaży zostaną przeznaczone na poczet Samorządu Uczniowskiego.
Ewelina Nabagło-Kulig
Joanna Błyskuń
Dnia 9 listopada 2023 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. 11 Listopada to dzień Odzyskania Niepodległości przez Polskę, a listopad to miesiąc szczególny dla naszego narodu - symbol wolności i niewoli. Szczególnie w tym miesiącu należy pielęgnować wartości patriotyczne i zainteresować dzieci poezją oraz pieśniami patriotycznymi opowiadającymi o walkach Polaków, którzy własną krwią i ofiarą życia dali przykład światu, jak należy bronić wolności i niepodległości. Z tej właśnie okazji podczas apelu odbył się konkurs pieśni patriotycznych. Śpiewali dla nas zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie klas I – VIII, którzy wprowadzili nas w nastrój melancholii i refleksji.
Ewa Kruszec-Nowicka
Joanna Błyskuń
Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej „Dyktando z okazji Święta Odzyskania Niepodległości” w dniu 11.11.2023r. Udział w dyktandzie jest bezpłatny, a za każdego uczestnika przekażemy 1 zł potrzebującym. W tym roku środki trafią do podopiecznych domu dziecka. Konkretny dom dziecka wskaże szkoła, która będzie najliczniej reprezentowana podczas dyktanda.
Nie jest to zwykłe dyktando! Teksty, które uczestnicy rozwiązują, opowiadają o ważnych wydarzeniach w historii Polski, znanych postaciach oraz tematach związanych z niepodległością. Obowiązuje podział na grupy wiekowe. Dyktanda mają zróżnicowany poziom trudności, adekwatny do wieku uczestnika.
Zapraszamy na charytatywne wydarzenie, które łączy w sobie edukację i patriotyzm!
KLASY 1-3
KLASY 4-6
KLASY 7-8
LICEUM
DOROŚLI
Każde rozwiązane DYKTANDO to dodatkowa ZŁOTÓWKA, którą organizator przekaże potrzebującym
Więcej informacji na stronie internetowej: https://zday.pl/dyktando-charytatywne/
Dzień 6 listopada 2023r. zostanie przez naszych uczniów szczególnie zapamiętany. Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek uczniowie najmłodszych klas przebrali się za ulubioną bajkową postać. Oprócz prezentacji strojów były również liczne zadania i zgadywanki. Dzieci dzielnie poradziły sobie z przygotowanymi dla nich zadaniami. Mają szeroką wiedzę na temat bajek.
Sylwia Kurek
Iwona Karcz
Anna Tracz
W dniu 06.11.2023r. w naszej szkole odbył się apel z okazji ogłoszenia wyników konkursu plastyczno-przyrodniczego „Jesienny Bukiet” dla klas IV – VIII.
Otrzymaliśmy od uczniów mnóstwo wspaniałych bukietów a rezultaty odzewu na konkurs przerosły nasze oczekiwania.
A oto wyniki konkursu:
Zwycięzcy:
1 miejsce – Krzysztof Klich, kl. VI
2 miejsce – Pola Prochal, kl. IV
3 miejsce – Karolina Chochół, kl. VII
Wyróżnienia specjalne:
Julia Mazur, kl. IV
Piotr Śliwiński, kl, III
Pozostali uczniowie z wyróżnieniami:
Amelia Mazur, kl. III
Hanna Dąbek, kl. IV
Zuzanna Gierula, kl. IV
Zofia Pączek, kl. IV
Kacper Filo, kl. IV
Julia Noga, kl. V
Karol Śliwiński, kl. V
Ewelina Nabagło-Kulig
Joanna Błyskuń
W ostatni poniedziałek października, przedstawiciele naszej szkoły - uczniowie klas 1-3- wraz z wychowawcami, jak co roku udali się na cmentarz parafialny w Racławicach. Spacer alejkami wprowadził uczniów w nastrój refleksji i zadumy. Dzieci modliły się i zapaliły znicze między innymi na grobie honorowego obywatela gminy Jerzmanowice- Przeginia p.Bolesława Kozub – polskiego weterana wojennego. Oprócz tego dzieci poznawały tradycje i zwyczaje związane ze Świętem Wszystkich Świętych i Zaduszkami. Dbały również o właściwe zachowanie się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce. Wyjście do miejsc pamięci to jedna z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego.