Czwartek 09.05.2024

Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić.

• Egzaminy ósmoklasisty odbędą się w dniach 14, 15 i 16 maja b.r. W tych dniach nie ma zajęć lekcyjnych. Każdego dnia uczniowie klasy ósmej winni stawić się przed szkołą o godzinie 8:30. Bardzo prosimy rodziców przedszkolaków aby dzieci przyprowadzać do przedszkola do godziny 8:30, ponieważ o godzinie 8:40 szkoła będzie zamykana.

• W dniu 30 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji obchodów 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, przygotowana przez nauczycieli i uczniów. Podczas uroczystości klasy szósta , siódma i ósma starały się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego konstytucja owa była ważną i znaczącą dla kraju ustawą i w jaki sposób wpłynęła na losy współczesnej Polski.

Na pięknie udekorowanej scenie uczniowie deklamowali wiersze, prowadzili ze sobą dysputy historyczne oraz śpiewali radosne majowe pieśni. Na szczególne wyróżnienie zasługuje wykonanie piosenki „ Jestem Polką i Polakiem” przez wychowanków przedszkola. Naszą szkolną uroczystość zaszczyciła swą obecnością pani Sabina Babiuch, której serdecznie podziękowaliśmy za zaangażowanie i pomoc w funkcjonowaniu naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za wkład pracy w godne uczczenie ważnego majowego święta.

• Przez ostatnie 6 tygodni na zajęciach z wychowawcą w klasie IV był realizowany "Program antytytoniowej edukacji zdrowotnej BIEG PO ZDROWIE".

Celem programu jest:

- zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów,

- późnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród

dzieci i młodzieży,

- pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od

dymu tytoniowego.

• W dniu 29.04.2024r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Budząca się do życia przyroda w obiektywie". Pierwsze miejsce zajęła Karolina Chochół z klasy VII, drugie miejsce przypadło Poli Prochal z klasy IV, a na trzecim miejscu uplasował się Kacper Przybyłko z klasy VI. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

• Nietrudno zgodzić się ze stanowiskiem Organizacji Narodów Zjednoczonych, że rower towarzyszący człowiekowi od ponad 200 lat to prosty, niedrogi, niezawodny, czysty i przyjazny dla środowiska środek transportu. Niezależnie od tego, czy naszym celem jest dbanie o zdrowie, kondycję, odpowiedzialna konsumpcja czy ograniczanie zanieczyszczeń powietrza i hałasu, jazda na rowerze to zawsze dobry wybór. Takiego wyboru dokonali również nasi uczniowie, którzy nie tylko dziś przybywają do szkoły właśnie tym środkiem transportu.

• Uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w XV edycji ogólnopolskiego programu “Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Głównymi założeniami programu są edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają swoją naukę w szkole oraz wytworzenie u dzieci naturalnych sposobów unikania i reagowania na zagrożenia. Tegoroczna edycja programu obejmuje tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci na drodze, w szkole, w domu i w internecie. Uczniowie przy każdym poruszanym temacie tworzyli graficzną notatkę. Na koniec dzieci wzięły udział w Teście Bezpieczeństwa. Nasza szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający udział w programie, a uczniowie imienne dyplomy.

• Na spotkaniu z panią Olą w dniu 16.04.2024r. uczniowie dowiedzieli się jak ważne są dzielenie się, współpraca i wzajemna pomoc. Pani Ola przeczytała nam książkę o dwóch wiewiórkach, które nie chciały się dzielić i dobrze na tym nie wyszły. Następnie poznaliśmy kolejne przygody kosmity pierwszoklasisty. Zgodnie stwierdziliśmy, że główny bohater mógłby zostać naszym kolegą. Na koniec zajęć została ujawniona tajemnica teatrzyku KAMISHIBAI. Uczniowie poznali jego budowę i to, w jaki sposób wystawiane są teatrzyki. Dziękujemy za wartościowe i ciekawe zajęcia!

• W dniu 11.04.2024r. odwiedziła uczniów klasy pierwszej pani Ola Woźniak z biblioteki w Racławicach. Przedstawiła nam historię pewnego kosmity, który rozpoczął naukę w pierwszej klasie na nowej planecie Ziemi. Jego przygody zostały przedstawione w formie papierowego teatrzyku KAMISHIBAI. Uczniowie byli bardzo zainteresowani i z niecierpliwością oczekują kolejnej wizyty.

• Tematyka konkursu:

Tematem konkursu jest przedstawienie na fotografii najciekawszych momentów ukazujących budzącą się do życia przyrodę. Prace powinny zawierać ujęcia rozkwitającej przyrody, z ciepłym powiewem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach, roślinami, z ptakami powracającymi z ciepłych krajów.

Przedmiot konkursu:

1. Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy fotograficznej.

2. Prace muszą dotyczy ściśle tematyki konkursu.

3. Treść prac powinna ukazywać: