• DZIEŃ ROWEROWY - 19 kwietnia 2024r.

        Nietrudno zgodzić się ze stanowiskiem Organizacji Narodów Zjednoczonych, że rower towarzyszący człowiekowi od ponad 200 lat to prosty, niedrogi, niezawodny, czysty i przyjazny dla środowiska środek transportu. Niezależnie od tego, czy naszym celem jest dbanie o zdrowie, kondycję, odpowiedzialna konsumpcja czy ograniczanie zanieczyszczeń powietrza i hałasu, jazda na rowerze to zawsze dobry wybór. Takiego wyboru dokonali również nasi uczniowie, którzy nie tylko dziś przybywają do szkoły właśnie tym środkiem transportu.

  • UDZIAŁ W PROGRAMIE “AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA”

        Uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w XV edycji ogólnopolskiego programu “Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Głównymi założeniami programu są edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają swoją naukę w szkole oraz wytworzenie u dzieci naturalnych sposobów unikania i reagowania na zagrożenia. Tegoroczna edycja programu obejmuje tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci na drodze, w szkole, w domu i w internecie. Uczniowie przy każdym poruszanym temacie tworzyli graficzną notatkę. Na koniec dzieci wzięły udział w Teście Bezpieczeństwa. Nasza szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający udział w programie, a uczniowie imienne dyplomy.

  • KOLEJNA WIZYTA BIBLIOTECZNA.

        Na spotkaniu z panią Olą w dniu 16.04.2024r. uczniowie dowiedzieli się jak ważne są dzielenie się, współpraca i wzajemna pomoc. Pani Ola przeczytała nam książkę o dwóch wiewiórkach, które nie chciały się dzielić i dobrze na tym nie wyszły. Następnie poznaliśmy kolejne przygody kosmity pierwszoklasisty. Zgodnie stwierdziliśmy, że główny bohater mógłby zostać naszym kolegą. Na koniec zajęć została ujawniona tajemnica teatrzyku KAMISHIBAI. Uczniowie poznali jego budowę i to, w jaki sposób wystawiane są teatrzyki. Dziękujemy za wartościowe i ciekawe zajęcia!

  • WIZYTA BIBLIOTECZNA - 11.04.2024r.

        W dniu 11.04.2024r. odwiedziła uczniów klasy pierwszej pani Ola Woźniak z biblioteki w Racławicach. Przedstawiła nam historię pewnego kosmity, który rozpoczął naukę w pierwszej klasie na nowej planecie Ziemi. Jego przygody zostały przedstawione w formie papierowego teatrzyku KAMISHIBAI. Uczniowie byli bardzo zainteresowani i z niecierpliwością oczekują kolejnej wizyty. 

  • KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS IV - VIII „BUDZĄCA SIĘ DO ŻYCIA PRZYRODA W OBIEKTYWIE”.

    Tematyka konkursu:

    Tematem konkursu jest przedstawienie na fotografii najciekawszych momentów ukazujących budzącą się do życia przyrodę. Prace powinny zawierać ujęcia rozkwitającej przyrody, z ciepłym powiewem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach, roślinami, z ptakami powracającymi z ciepłych krajów.

    Przedmiot konkursu:

    1. Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy fotograficznej.

    2. Prace muszą dotyczy ściśle tematyki konkursu.

    3. Treść prac powinna ukazywać:

    • budzącą się do życia przyrodę,

    • jej piękne oblicze.

    4. Zdjęcie musi być wykonane samodzielnie przez uczestnika konkursu.

    5. Fotografia może mieć tylko jednego autora.

    6. Każdy uczestnik może wykonać jedno zdjęcie.

    7. Konkurs jest organizowany dla uczniów klas IV - VIII.

    8. Zdjęcie należy dostarczyć w wersji cyfrowej drogą elektroniczną do dnia 19.04.2024r. na jeden z podanych adresów e-mailowych:

    • ewelina.nabaglo.kulig@spczubrowice.edu.pl

    • joanna.blyskun@spczubrowice.edu.pl

    9. Praca konkursowa powinna zawierać informację (podaną w wiadomości e-mailowej wraz z przesyłanym zdjęciem):

    • tytuł pracy i miejsce wykonania;

    • imię i nazwisko autora pracy oraz klasę.

    Ewelina Nabagło-Kulig

    Joanna Błyskuń

  • X MAŁOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "ROWEREM PRZEZ KRAKÓW".

    Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w X Małopolskim Konkursie Plastycznym "Rowerem przez Kraków".

    Prace na konkurs można składać do 26 kwietnia (piątek).

    Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 3-14 lat mieszkających w Małopolsce: uczniów szkół podstawowych, przedszkoli, uczestników klubów kultury i osób indywidualnych.

    Udział w konkursie polega na wykonaniu wybraną techniką pracy plastycznej płaskiej w formacie A3, której inspiracją jest rower w przestrzeni miejskiej Krakowa.

    Celem konkursu jest wspieranie kreatywności dzieci i młodzieży, zachęcanie do aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej i idei zrównoważonego transportu miejskiego.

    Prace można dostarczać osobiście w godzinach pracy biura (9:00-16:30) lub pocztą na adres:

    Klub Kultury Przegorzały

    ul. Kamedulska 70

    30-252 Kraków

  • RAJD PIESZY DO DOLINY RACŁAWKI.

        W dniu 08.04.2024r. uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami wybrali się na rajd pieszy do Doliny Racławki. Uczniowie klas IV – VIII wyruszyli spod szkoły. Pierwszy dłuższy przystanek mieliśmy pod oczyszczalnią w Paczółtowicach, gdzie czekaliśmy na uczniów
    klas I – III, którzy stamtąd rozpoczynali i z powrotem tam kończyli swój rajd. Wspólnie przeszliśmy szlakiem turystycznym, który kilkakrotnie przecinała Racławka. W pewnym momencie trasy ścieżka delikatnie się wznosiła co dawało możliwość zmiany perspektywy widoku na rzekę poruszając się urwiskiem, potem znowu wróciliśmy do poziomu rzeki.

        Pomimo towarzyszącego nam upału Dolina Racławki była wprost wymarzonym miejscem na ucieczkę od miejskiej spiekoty. Szlak idący wzdłuż strumienia, cień drzew i łagodny, leśny klimat z powodzeniem pozwalały choć na chwilę zapomnieć o skwarze. Idąc szlakiem podziwialiśmy otaczającą nas roślinność widząc w niej przepiękną budzącą się do życia wiosnę.

    Wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi.

  • NADANIE ZESPOŁOWI SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEMU IMIENIA KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ ORAZ POŚWIĘCENIE SZTANDARU.

        Niedziela 24 marca 2024r. była dla uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Czubrowicach niezwykle pracowita i radosna. Szkoła otrzymała sztandar, nadano jej też imię Komisji Edukacji Narodowej. Podczas tej podniosłej uroczystości gościliśmy wiele znamienitych osobistości związanych ze światem kultury, nauki i samorządności. Nasza szkolna i lokalna społeczność dała wyraz swemu szacunkowi względem szkoły i godnie ją reprezentowała, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Dłuższa relacja z wydarzenia już wkrótce.

    Zachęcamy do obejrzenia całej galerii z wydarzenia na naszej szkolnej stronie facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=61552591535240

  • PODARUJ 1,5% PODATKU.

  • DZIEŃ 4 NASZEJ ZABAWY (CZWARTEK - 07.03.2024r.) - DZIEŃ POSTACI Z FILMU / BAJKI / KSIĄŻKI.

    Zapraszamy do fotorelacji:

  • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO.

        W dniu 4 marca 2024 roku w szkole w Czubrowicach odbył się apel związany z obchodami 25. Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Uczniowie dowiedzieli się wówczas o idei tego ważnego święta, opartej przede wszystkim na szacunku do własnej tożsamości narodowej i języka ojczystego, którym codziennie się posługujemy.

     

        Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r na pamiątkę wydarzeń, jakie miały miejsce 21 lutego 1952 roku w Dhace, stolicy Bangladeszu. Zginęło tam kilku studentów miejscowego uniwersytetu, którzy wzięli udział w proteście przeciwko ustanowieniu języka urdu jedynym oficjalnym językiem urzędowym (państwowym) na terenie Pakistanu Wschodniego i Zachodniego, podczas gdy tamtejsi mieszkańcy w przeważającej części posługiwali się językiem bengalskim. Pragnęli oni, by właśnie bengalski stał się ich oficjalnym językiem.

     

        Uczniowie zostali zapoznani z genezą owego dnia, a także z historią języka polskiego, jego powstaniem i pochodzeniem oraz ciekawostkami z nim związanymi . Dowiedzieli się m. in. z jakiej wspólnej grupy wywodzi się nasz język ojczysty (należy do języków słowiańskich), jakie było pierwsze zdanie wypowiedziane w języku polskim ( znajdujące się w Księdze Henrykowskiej z XIII wieku: Day, ut ja pobrusa, a ti poziwai/ pocziwai) oraz wysłuchali wielu informacji związanych trudnościami, na jakie napotykają zagraniczni użytkownicy naszego języka ojczystego. Zabierali chętnie głos w dyskusji, dlaczego należy dbać o czystość języka polskiego. W tym roku dowiedzieli się również czym są neologizmy i dlaczego warto polubić imiesłowy, rozwiązali trudny quiz językowy i mieli okazję spróbować swych sił w czytaniu dokumentów sądowych pochodzących z XV wieku. Poprawiali zdania z błędnie użytymi związkami frazeologicznymi i podawali przykłady wyrażeń funkcjonujących obecnie w młodzieżowej odmianie języka polskiego.

     

        Obchody tego święta upłynęły w miłej i radosnej atmosferze, przy czynnym zaangażowaniu ze strony uczniów i nauczycieli. Zaznaczyć trzeba również, że nasz apel nie był jedynym sposobem obchodzenia tego ważnego święta. W kwietniu dodatkowo planowany jest w naszej szkole konkurs ortograficzny.

     

     

    Aneta Kuligowska-Rogóż

    Barbara Ciaputa

     

  • DZIEŃ 3 NASZEJ ZABAWY (ŚRODA - 06.03.2024r.) - DZIEŃ UBIORU W NAKRYCIU GŁOWY.

    Zapraszamy do fotorelacji:

  • DZIEŃ 2 NASZEJ ZABAWY (WTOREK - 05.03.2024r.) - DZIEŃ UBIORU W JEDNYM KOLORZE.

    Zapraszamy do fotorelacji:

  • ZAJĘCIA POKAZOWE Z ROBOTYKI.

    W dniu dzisiejszym (05.03.2024r.) odbyły się zajęcia pokazowe z ROBOTYKI w klasie I.

  • DZIEŃ 1 NASZEJ ZABAWY (PONIEDZIAŁEK - 04.03.2024r.) - DZIEŃ W DWÓCH RÓŻNYCH BUTACH.

    Zapraszamy do fotorelacji:

  • Zapraszamy do udziału w konkursie "Pisanka Wielkanocna 2024".

         Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie dzieci, młodzież i dorosłych.

    Poniżej regulamin konkursu do pobrania:

    https://drive.google.com/file/d/15-FpcDQj9eUwQOaqAOuR6m9XEvdKZxIv/view?usp=drive_link 

    (proszę skpiować link do przeglądarki)

     

  • ZAPRASZAMY UCZNIÓW DO WSPÓLNEJ ZABAWY.

         Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do wspólnej zabawy. Zaczynamy od najbliższego poniedziałku, tj. 04.03.2024r.

    - poniedziałek, 4 marca - dzień w dwóch różnych butach,

    - wtorek, 5 marca - dzień ubioru w jednym kolorze,

    - środa, 6 marca - dzień w nakryciu głowy,

    - czwartek, 7 marca - dzień postaci z filmu, bajki, książki,

    - piątek, 8 marca - dzień w piżamie.

       W razie wątpliwości prosimy o kontakt z pomysłodawczynią projektu, przewodniczącą szkoły - Weroniką z klasy VIII.

  • Konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

    29 lutego 2024r. w naszej szkole odbył się gminny etap ogólnopolskiego konkursu pod hasłem „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Tematem przewodnim tej edycji konkursu były ssaki Polski, zagadnienie obejmujące dużą partię materiału, bardzo trudne i wymagające. Z wielką przyjemnością ugościliśmy uczniów wraz z opiekunami ze wszystkich szkół  z terenu naszej gminy. Spośród wszystkich szkół biorących udział w konkursie najlepszy wynik uzyskał Zespół Szkół w Przegini, zajmując I miejsce w konkursie. Dla najlepszej drużyny przygotowano nagrody, a pozostałych uczestników upominki. Zwycięska drużyna reprezentuje gminę w kolejnym etapie konkursu. Serdecznie gratulujemy i trzymamy mocno kciuki za kolejne etapy konkursu!

  • WALENTYNKI 2024 W NASZEJ SZKOLE.

        Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości i ciepła.

        Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i jego opiekunów tradycyjnie zorganizowano „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, kolegom, koleżankom, przyjaciołom - wrzucali kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki i koszyka. W dniu 09.02.2024r. kartki walentynkowe od rana były roznoszone przez naszych szkolnych walentynkowych listonoszy, którzy nie narzekali na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości, aby przekazać wyrazy sympatii innym.

  • BAL KARNAWAŁOWY 2024 W NASZEJ SZKOLE.

        Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  uczniów  to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

    Tak też było u nas.

        W dniu 08.02.2024r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Mieliśmy okazję  wspólnie celebrować to wydarzenie  z naszymi uczniami, którzy przebrani byli za  przeróżne postacie, a niektórzy z nich mieli wyczarowane na głowie fantastyczne fryzury.

     Serdecznie dziękujemy rodzicom za urozmaicenie zabawy wspaniałym poczęstunkiem, a naszym uczniom za to, że potrafią się tak wspaniale bawić i integrować.

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno - Przedszkolny im. KEN w Czubrowicach
    Czubrowice 85
    32-049 Przeginia
    woj. małopolskie
  • (0-12)38-98-045

Galeria zdjęć