SZKOLNA WIGILIA

Nawigacja

 • GMINNY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

  GMINNY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

  O PUCHAR WÓJTA GMINY JERZMANOWICE-PRZEGINIA

  2 miejsce dla drużyny Szkoły Podstawowej w Czubrowicach

  w składzie Michał Całus, Oliwia Sioła, Natalia Klich, Patrycja Babiuch.

  Gratulujemy!

   

 • DZIEŃ DZIECKA

  DZIEŃ DZIECKA

      1.06.2016r. uczniowie naszej szkoły z okazji Dnia Dziecka odwiedzili krakowskie ZOO. Atrakcje, jakie czekały na nasze pociechy oraz wspaniała pogoda sprawiły,że wyjazd był bardzo udany. Wycieczka w całości została ufundowana przez Komitet Rodzicielski. W imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły  dziękujemy Radzie Rodziców oraz całemu Komitetowi Rodzicielskiemu za tak wspaniały prezent z okazji ich święta.smileyheart

 • ŚWIĘTO RODZINY

  ŚWIĘTO RODZINY

  Są w kalendarzu wspaniałe daty,
  które świętuje ludzkość od lat.
  Jednak Dzień Mamy i Taty
  to dzień jedyny.
  To najwspanialsza ze wszystkich dat.

   

  25.05.2016r. Rodzice naszych uczniów przeżyli wspaniałe chwile z okazji swojego święta, na które zostali zaproszeni do szkoły. Podczas uroczystości dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a nastepnie przeniosły wszystkich w bajkowy świat Jasia i Małgosi Zwieńczeniem uroczystości były żywiołowe tańce w wykonaniu uczniów klasy I oraz klasy 4,5, i 6..Na twarzach rodziców malował się uśmiech, a nawet łzy wzruszenia. Na zakończenie dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty .

   


   

 • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

  ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

  04.05.2016r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem pani Klaudii Niedźwiedź przygotowali "Żywą lekcję historii" poświęconą tym doniosłym wydarzeniom. Było spotkanie z Konstytucją, słuchowisko radiowe, a szkolny chór zaśpiewał kilka utworów związanych z tym świętem - Rota, Witaj majowa jutrzenko czy Jak długo na Wawelu. Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła uczniom nagrody oraz dyplomy za udział w konkursie "1050 rocznica Chrztu Polskiego"

             

 • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

   

  III miejsce dla Oliwii Sioły  

  III Gminnym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej

                                                                                                          

   

    II miejsce dla Oliwii Kwarty 

  w Gminnym Konkursie Plastycznym

  pt; "1050 ROCZNICA CHRZTU POLSKI "

   

   

  II miejsce dla drużyny dziewczyn naszej szkoły

  w Mistrzostwach Gminy w Piłce Nożnej Dziewcząt 7-ki

   

 • OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ "BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM"

  Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły - Oliwia Sioła, Klaudia Przekwas, Michał Całus oraz Karol Stach w 

  FINALE POWIATOWYM OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU "BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM" ZAJĘLI

  III MIEJSCE

  a Michał Całus został najlepszym zawodnikiem turnieju SP CZubrowice.

 • WARSZTATY WIELKANOCNE - FOTORELACJA

   

 • WARSZTATY WIELKANOCNE

  WARSZTATY WIELKANOCNE

  Serdecznie zapraszamy rodziców 

                               na Warsztaty Wielkanocne                       

     w dniu 10.03.2016 od godz. 9.00.

  Wykonane ozdoby zostaną przeznaczone na Kiermasz Wielkanocny.

 • 1 MARCA NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

         5 rocznica obchodów Narodowego dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

   

     1 marca pojechaliśmy do Szkoły Podstawowej w Racławicach na spotkanie z żołnierzami Jednostki Specjalnej ,,Nil” z okazji 5 Narodowego Dnia  Pamięci Żołnierzy Wyklętych, przyjechała też policja z Krzeszowic. Na początku głos zabrał wójt naszej gminy, Pan Adam Piaśnik, informując, iż w tym dniu obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Następnie pan major wojsk specjalnych, wyjaśnił nam skąd wzięło się określenie żołnierze wyklęci i opisał ich los wraz z operacjami i działaniami, które przeprowadzili. W dalszej kolejności obejrzeliśmy filmy obrazujące pełną poświęcenia służbę żołnierzy jednostek specjalnych Nil i Grom. Nie obyło się też bez krótkiego konkursu. Miło nam poinformować, że dwóch  kolegów z naszej szkoły wygrało nagrody, gdyż potrafili bezbłędnie wymienić wszystkie polskie jednostki specjalne.  Są to Maciej Sroka z klasy IV i Daniel Rusek z klasy VI. Serdecznie  gratulujemy!                                                                            Mieliśmy też okazję poznać wyposażenie wojskowe dwóch żołnierzy jednostek specjalnych o pseudonimach Smoku i Prokop. Ileż było przy tym radości! Niektórzy nawet zrobili sobie selfie w towarzystwie naszych dzielnych wojaków!                     Na koniec dostaliśmy w prezencie odblaski w kształcie serca z napisem: Kochasz? Powiedz STOP wariatom drogowym oraz broszurkę z informacjami  na temat żołnierzy wyklętych podpisaną przez Wójta Gminy Jerzmanowice-Przeginia, Pana Adama Piaśnika. Dzięki takiej oprawie Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych na zawsze utkwi nam w pamięci.                                                                                                                                                                                                                              Dziękujemy bardzo za to spotkanie.

                                                                                                                                                                                                                    Uczniowie

               ze Szkoły Podstawowej w Czubrowicach

           

 • WYJAZD NA LODOWISKO

  WYJAZD NA LODOWISKO

  W czwartek 25.02.2016r. na zakończenie sezonu zimowego uczennice klasy 6, należące do kółka tanecznego, odwiedziły lodowisko w Kzeszowicach. Nie wszystkie z nich miały wcześniej okazję jeździć na łyżwach, mimo tego doskonale sobie poradziły. Oczywiście nie obyło się bez upadków!smiley Po zmaganiach na lodowisku  przyszedł czas na ulubioną pizzę oraz coś słodkiego. Wyjazd można zaliczyć do udanych.

        ,                                                                                                                                                                     

 • V PRZEGLĄD PASTORAŁEK I KOLĘD LUDOWYCH REGIONU KRAKOWSKIEGO

          

 • TYDZIEŃ NA SPORTOWO

  Tydzień na sportowo

     Miniony tydzień minął nam pod znakiem sportowych zmagań. We wtorek 9.02.2016r. nasi uczniowie reprezentowali naszą szkołę  w Mistrzostwach Gminy w Tenisie Stołowym, a w piątek 12.02.2016r. 6 uczniów wzięło udział w IV Mistrzostwa w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie o Puchar Wójta Gminy Jerzmanowice-Przeginia w Spytkowicach.

  Pierwsze zmagania Karola ze snowboardem

     

  Mistrzostwach Gminy w Tenisie Stołowym

  ,

  Weronika Glanowska dzielnie walczyła o 4 miejsce i awans do powiatu.

    

  ,

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

   

  Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

   

  Z okazji Dnia Babci i Dziadka dnia 9 lutego 2016 r. o godzinie 16.00 uczniowie naszej szkoły przedstawili specjalny program artystyczny, który niezmiernie przypadł do gustu zgromadzonym. Kiedy nasi dziadkowie zajęli swoje miejsca, czekała na nich mała niespodzianka - słodki poczęstunek wraz z kawą lub herbatą.

  Na początku pani dyrektor ciepło powitała wszystkich gości i złożyła im serdeczne życzenia. Następnie oddała głos występującym i zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego. Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy I, którzy zaprezentowali krótkie wierszyki na temat swoich dziadków oraz taniec pod tytułem „Moja maryneczka”. Kiedy pierwszoklasiści zeszli ze sceny , pojawiła się grupa taneczna SKA-RT, która zatańczyła taniec w stylu hip-hop. Po tym występie, wystąpili aktorzy prezentujący krótkie skecze, po których cała widownia śmiała się do łez. Scenki były podzielone na trzy części i  opowiadały o przeżyciach dziadków i wnucząt. Po krótkich skeczach ponownie wystąpiła klasa pierwsza, która zatańczyła w rytm świątecznego przeboju ''Jingle Bells", a następnie dziewczęta z klasy VI zaprezentowały pastorałkę pod tytułem „Dnia jednego o północy”, za wykonanie której zajęły  I miejsce w V Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Krzeszowicach.

  Gdy nasze koleżanki z Vl klasy odśpiewały pastorałkę, na scenę wyszli uczniowie występując w jasełkach, które kończyły się przesłaniem, iż w noc wigilijną należy się obdarowywać wzajemną sympatią i pomagać innym. Na zakończeniu jasełek, chłopaki z klasy IV i V zaśpiewali pieśń góralską pod tytułem „Zornicka” i zaraz potem zaprezentowali z dziewczynami z Vl klasy taniec „Zasiali górale”.

  Po tej części mogliśmy obejrzeć bajkę muzyczną „Jaś i Małgosia”. Gdy akademia dobiegła końca, wszystkie dzieci zaśpiewały swoim dziadkom i babciom piosenkę pod tytułem „Nasi kochani babcia i dziadek” . Po odśpiewaniu piosenki uczniowie wręczyli własnoręczne robione podarunki.

  Jestem przekonana, że wszystkim bardzo miło upłynął czas i będą z rozrzewnieniem wspominać te chwile.

  Wiktoria Sarota kl 6

   

                                                                      

 • SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

  SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTYsmiley

  Już jutro 5.04.2016r.  sprawdzian dla klas szóstych!

  Wszystkim naszym uczniom życzymy powodzenia

  i trzymamy kciuki za Wasze wyniki!yes

 • POWITANIE WIOSNY

  POWITANIE WIOSNY

  18 marca w naszej szkole pożegnaliśmy zimę, a powitaliśmy wiosnę. Były wiosenne zagadki, łamigłówki, układanie puzzli, a także  konkurencje sportowe. Wszystko było przeplatane tańcami oraz wiosennymi  piosenkami.  Na koniec  „posprzątaliśmy” po zimie i spaliliśmy  Marzannę.  Po tak urozmaiconym powitaniu wiosna na pewno u nas zagości i będzie nas rozpieszczać takim słoneczkiem,  jakie nam towarzyszyło  w ten dzień.      

                                         

 • LEKCJA HISTORII NA ŻYWO

   

 • WALENTYNKI

  WALENTYNKI

  Walentynki to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych. To wyjątkowy dzień, na który warto przygotować coś wyjątkowego. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował „pocztę walentynkową”. Każdy miał możliwość przesłać wybranej osobie walentynkę z wyrazami przyjaźni, koleżeństwa bądź miłości.  Kartki i upominki od tajemniczych wielbicieli zostały dostarczone do ich adresatów przez urocze amorki, które miały naprawdę sporo pracy, bowiem w tym roku wysłaliście morze miłych słów. Dzięki życzeniom, krótkiemu występowi artystycznemu i konkursom czas ten przebiegł w miłej atmosferze.

 •            Wszystkiego najlepszego, wszelkiej pomyślności w Nowym Roku
   dużo optymizmu i wiary
  w pogodne jutro życzy

  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie

  Szkoły Podstawowej w Czubrowicach


 • ŚWIĄTECZNE WARSZTATY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

  Święta tuż – tuż… 

   Z tej okazji w piątek 18 grudnia w Oddziale Przedszkolnym naszej szkoły odbyły się  świąteczne warsztaty plastyczne, na które zaproszeni zostali rodzice oraz rodzeństwo dzieci uczęszczających do naszej placówki.

  Warsztaty poprzedzone zostały krótkim występem artystycznym przejętych przedszkolaków. Następnie wszyscy zgromadzeni z zapałem przystąpili do wykonywania świątecznych ozdób. Praca przebiegała w miłej i radosnej atmosferze, a czas uprzyjemniały nam płynące z głośnika znane kolędy i może te troszkę mniej znane pastorałki.

  Dzieci i ich najbliżsi wykazali się dużą dozą kreatywności w tworzeniu swych małych dzieł sztuki. Powstały przepiękne aniołki, bombki z papieru, łańcuchy z makaronu, bibuły oraz mieniące się we wszystkich kolorach tęczy styropianowe bombki, pieczołowicie udekorowane cekinami, włóczką i brokatem. Uczestnicy byli tak pochłonięci pracą, że nikomu nawet nie przeszkadzał fakt, iż brokatowe ozdoby przystroiły już nie tylko świąteczne prace.. Dodać należy, że dla niektórych uczestników ( zwłaszcza tych najmłodszych)  nie liczył się  efekt końcowy, co bardziej sam proces tworzenia… J

  Mamy nadzieję, że to spotkanie będzie inspiracją do wspólnej twórczej zabawy „małych i dużych” -  nie tylko od święta.

   

   

  Wizyta Świętego Mikołaja w Przedszkolu

   

  Dzieci z naszego Oddziału Przedszkolnego były w tym roku wyjątkowo grzeczne. Dlatego  Święty Mikołaj nie mógł o nich zapomnieć. W piątek 4 grudnia przybył  z wizytą
  do przedszkola niosąc w podarunku drobne upominki.

              Przedszkolaki już od  rana nie mogły doczekać się spotkania z wyjątkowym gościem.  Cierpliwie powtarzały z Panią wierszyk oraz słowa  piosenki, którymi miały przywitać później Świętego Mikołaja. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze. Mikołaj zadał dzieciom kilka prostych pytań, zachęcił je do uczestnictwa w codziennych roratach oraz przypomniał dzieciom o właściwym zachowaniu się w domu, w przedszkolu oraz w kościele. 

  Nie zabrakło  również wspólnych fotografii. Każde z dzieci przygotowało też dla Świętego Mikołaja własnoręcznie wykonaną kartkę wraz z życzeniami świątecznymi.

     
   

 • FERIE ZIMOWE

  FERIE ZIMOWE

  W czasie ferii zapraszamy na zajęcia świetlicowe codziennie

  w godzinach 9.00-13.00

  Życzymy bezpiecznego wypoczynku!

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im.Komisji Edukacji Narodowej w Czubrowicach
  Szkoła Podstawowa im.Komisji Edukacji Narodowej
  Czubrowice 85
  32-049 Przeginia
  woj. małopolskie
 • (0-12)38-98-045

Galeria zdjęć