SZKOLNA WIGILIA

Nawigacja

HISTORIA PATRON SZKOŁY RADA RODZICÓW

O SZKOLE

HISTORIA

 

 

 

Szkoła Podstawowa – szkołą dialogu i wzajemnego szacunku

 

   Wychowujemy człowieka poszukującego pozytywnych wartości, harmonii i równowagi wewnętrznej, przygotowującego się do pełnego życia w rodzinie, w środowisku lokalnym i we współczesnym świecie.

 

        Budowę nowej szkoły rozpoczęło Olkuskie Przedsiębiorstwo Budowlane w 1971r., a ukończyło w sierpniu 1972 r.  Budynek szkolny jak na ówczesne czasy był bardzo nowoczesny. Uroczystego przekazania dokonano 3 sierpnia 1972 r. w obecności władz politycznych, administracyjnych, przedstawicieli instytucji, zakładów pracy, członków komitetu budowy szkoły oraz miejscowej ludności.  Przekazania dokonał wicekurator okręgu szkolnego, Wincenty Biernacki. „Nadszedł wreszcie czas, kiedy młodzież wsi Czubrowice doczekała pięknego obiektu szkolnego, który będzie promieniował w środowisku i pozostanie w pamięci obecnych” – tak napisał w księdze pamiątkowej jeden z uczestników  uroczystości oddania szkoły do użytku. Do 1996 r. organem prowadzącym szkołę było  Kuratorium Oświaty w Krakowie. Od 1 stycznia 1996 r. szkoła prowadzona jest przez Gminę Jerzmanowice – Przeginia.

Budynek składa się z 2 części: dydaktycznej oraz mieszkalnej. W roku 2007 dokonano remontu dachu oraz ocieplono i otynkowano szkołę.                                                                                                                                                       W kolejnych latach gruntownie wyremontowano wszystkie pomieszczenia szkolne.

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im.Komisji Edukacji Narodowej w Czubrowicach
    Szkoła Podstawowa im.Komisji Edukacji Narodowej
    Czubrowice 85
    32-049 Przeginia
    woj. małopolskie
  • (0-12)38-98-045

Galeria zdjęć