• ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNO-PRZYRODNICZEGO „JESIENNY BUKIET” - listopad 2023

    ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNO-PRZYRODNICZEGO „JESIENNY BUKIET” - listopad 2023

    W dniu 06.11.2023r. w naszej szkole odbył się apel z okazji ogłoszenia wyników konkursu plastyczno-przyrodniczego „Jesienny Bukiet” dla klas IV – VIII.

    Otrzymaliśmy od uczniów mnóstwo wspaniałych bukietów a rezultaty odzewu na konkurs przerosły nasze oczekiwania.

    A oto wyniki konkursu:

    Zwycięzcy:

    1 miejsce – Krzysztof Klich, kl. VI

    2 miejsce – Pola Prochal, kl. IV

    3 miejsce – Karolina Chochół, kl. VII

     

    Wyróżnienia specjalne:

    • Julia Mazur, kl. IV

    • Piotr Śliwiński, kl, III

     

    Pozostali uczniowie z wyróżnieniami:

    • Amelia Mazur, kl. III

    • Hanna Dąbek, kl. IV

    • Zuzanna Gierula, kl. IV

    • Zofia Pączek, kl. IV

    • Kacper Filo, kl. IV

    • Julia Noga, kl. V

    • Karol Śliwiński, kl. V

    Ewelina Nabagło-Kulig

    Joanna Błyskuń

  • PAMIĘTAMY – KLASOWE WYJŚCIE NA CMENTARZ - 2023.

    PAMIĘTAMY – KLASOWE WYJŚCIE NA CMENTARZ - 2023.

         W ostatni poniedziałek października, przedstawiciele naszej szkoły - uczniowie klas 1-3- wraz z wychowawcami, jak co roku udali się na cmentarz parafialny w Racławicach. Spacer alejkami wprowadził uczniów w nastrój refleksji i zadumy. Dzieci modliły się i zapaliły znicze między innymi na grobie honorowego obywatela gminy Jerzmanowice- Przeginia p.Bolesława Kozub – polskiego weterana wojennego. Oprócz tego dzieci poznawały tradycje i zwyczaje związane ze Świętem Wszystkich Świętych i Zaduszkami. Dbały również o właściwe zachowanie się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce. Wyjście do miejsc pamięci to jedna z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego.

  • WYSTĘP BAŚNIOWEJ KAPELI - październik 2023.

    WYSTĘP BAŚNIOWEJ KAPELI - październik 2023.

        Baśniowa Kapela odwiedziła Zespół Szkolno – Przedszkolny w Czubrowicach 25.10.23 r. z przedstawieniem KOCHAM POLSKO czyli O KOZACH CO WILKOM UCIEKŁY Z TALERZA. Poznaliśmy historię małych koźlątek. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki „Gdyby kózka nie skakała” i „Kocham cię, kocham cię Polsko”. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o historii naszego państwa od czasów rozbiorów do uzyskania niepodległości. Cały występ przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 oglądali z zainteresowaniem, w przyjemnej atmosferze. Na pamiątkę otrzymaliśmy płytę z piosenkami i kolorowanki, za co serdecznie dziękujemy i czekamy na kolejny występ.

     

    Aleksandra Pomierna-Gwizdała

  • INNOWACKA "LITERKI W AKCJI" - 2023.

    INNOWACKA "LITERKI W AKCJI" - 2023.

         Innowacja „Literki w akcji” w klasie pierwszej dąży do rozwijania kompetencji kluczowych u wychowanków poprzez twórcze i aktywizujące podejście do nauki alfabetu. Pomaga wprowadzać litery w klasie pierwszej przy wykorzystaniu różnorodnych i dostosowanych do potrzeb uczniów metod. Zachęca tym samym do aktywnego zaangażowania uczniów w proces nauki. Pierwsze zadanie za nami. Przy użyciu narzędzia online www.classroomscreen.com uczniowie zostali podzieleni na zespoły. W ramach podziału uczniowie pracują przy każdej stacji nad tworzeniem kształtów poznanej litery przy użyciu darów jesieni, figur geometrycznych, opasek odblaskowych czy patyczków higienicznych. Po upływie ustalonego czasu, zespoły przemieszczały się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, przechodząc do kolejnych stacji. Zadanie projektowe sprawiło dzieciom wiele radości i ekscytacji. Drugie zadanie polegało na wykonaniu masy solnej. Uczniowie przynieśli z domu potrzebne składniki i zabrali się do pracy. Radości nie było końca. Niektórzy kontynuowali w domu lepienie z masy literek i różnych kształtów. Kolejne zadanie opierało się na metodzie integracji sensorycznej. Dzieci odgadywały nazwy przedmiotów wyłącznie przez dotyk. Następnie dokonywały podziału na sylaby oraz głoski. 

    Sylwia Kurek

  • WARSZTATY W NASZEJ SZKOLE.

    WARSZTATY W NASZEJ SZKOLE.

        W dniu 25.10.2023r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla młodzieży klas IV - VIII, rodziców i nauczycieli, zorganizowane przez pedagoga szkolnego.

     

    Danuta Sioła

  • PROJEKT "NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI" - 2023.

    PROJEKT "NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI" - 2023.

    Uczniowie klasy 1 biorą udział w projekcie edukacyjnym “Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”. Wraz z głównymi bohaterami odkrywają matematykęw codzienności. Pierwszy moduł już za nami. W trakcie jego realizacji uczniowie pracowali w parach i grupach tworząc mapę myśli. Przy okazji uczyli się współpracy, słuchania siebie nawzajem i szanowania zdania rówieśników. Celem zajęć było zaciekawienie uczniów budynkiem szkoły i spojrzenie na matematykęw nowy sposób. Tak naprawdę matematyka nas otacza i dzięki uważności możemy ją odnaleźć w otaczającym nas środowisku.

    Sylwia Kurek

  • SKRZYNKA ZAUFANIA W NASZEJ SZKOLE - 2023.

    SKRZYNKA ZAUFANIA W NASZEJ SZKOLE - 2023.

        W naszej szkole funkcjonuje „Skrzynka Zaufania”, za pośrednictwem której każdy uczeń może zgłaszać sformułowane pisemnie wnioski, uwagi i propozycje. Procedura funkcjonowania „Skrzynki Zaufania” jest uczniom znana, zapewnia dyskrecję w sprawach osobistych, jak również daje możliwość przedyskutowania uczniowskich problemów i propozycji z dyrekcją i pracownikami szkoły. Osobami odpowiedzialnymi za funkcjonowanie „Skrzynki Zaufania” są opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - Pani Ewelina Nabagło-Kulig i Pani Joanna Błyskuń, którzy oceniają wagę i rodzaj informacji, a następnie zdają relację dyrekcji szkoły i w porozumieniu z nią planują dalsze działania.Do „Skrzynki Zaufania” dzieci i młodzież z naszej szkoły mogą wrzucać:

    - listy dotyczące wszystkiego, czego nie lubią, czego się obawiają, co ich niepokoi, co chcieliby zmienić, co ich denerwuje, o czym boją się powiedzieć wprost: o kolegach, nauczycielach, o sobie,

    - swoje pomysły, propozycje i sugestie dotyczące życia szkoły i działalności szkolnych organizacji,

    - swoje podziękowania i inne ciepłe słowa dla członków społeczności szkolnej.

     

    Ewelina Nabagło-Kulig

    Joanna Błyskuń

  • #CODEWEEK 2023 - EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA.

    #CODEWEEK 2023 - EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA.

         CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. W naszej szkole stało się to już coroczną tradycją. Na lekcjach informatyki w trakcie dwóch tygodni od 9 do 20 października 2023r. odbyły się zajęcia wprowadzające i utrwalające świat programowania. Młodsze klasy lepiej radziły sobie z programowaniem blokowym w Scratch'u, natomiast starsze klasy weszły na wyższy poziom - programowanie w języku C++. Najmłodsi uczniowie uczyli się programowania podczas zabawy z robotem.

    Joanna Błyskuń

  • ALICJA W KRAINIE CZARÓW - TEATR Z PIASKU - 2023

    ALICJA W KRAINIE CZARÓW - TEATR Z PIASKU - 2023

        W dniu 17.10.2023r. klasy I - VI wraz z wychowawcami udali się do MOK w Olkuszu na przedstawienie teatralne "Alicja w Krainie Czarów". Nie było to tradycyjne przedstawienie, a teatr piasku. Podczas tworzenia piaskowych obrazów uczniowie zobaczyli wymarzony świat Alicji i razem z nią trafili do fantastycznego świata krainy czarów, gdzie za każdym rogiem czekały na nią przygody, o których opowiadał lektor.

  • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE - 2023.

    DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE - 2023.

        Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy o wszystkich pracownikach szkoły.

        I właśnie z tej okazji 13 października 2023 r. obchodziliśmy szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji. Uczniowie i ich rodzice docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

        Samorząd Uczniowski także włączył się aktywnie w obchody tego ważnego święta. Każdemu nauczycielowi naszej szkoły zostały wręczone drobne upominki.

        Tym dniu uroczyście wręczono pracownikom szkoły przyznane nagrody Dyrektora.

  • CZYTANIE NA PRZERWIE - październik 2023.

    CZYTANIE NA PRZERWIE - październik 2023.

        W dniu 13 października 2023 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czubrowicach miała miejsce akcja  zatytułowana Czytanie na przerwie. Jest ona związana z promowaniem czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz korzystania z bibliotek szkolnych , jak również stanowi część kampanii Cała Polska czyta dzieciom.

    Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czubrowicach z radością wzięli udział w owej akcji po to, by pokazać, że czytanie rozwija wyobraźnię, integruje ze sobą uczniów i poszerza horyzonty oraz wzbogaca słownictwo. W specjalnie przygotowanym kąciku  czytelniczym, wśród książek, poduszek, koców , maskotek i jesiennych dekoracji rozsiedli się wygodnie uczniowie poszczególnych klas (1-8) ze swymi ulubionymi książkami.

    Część uczniów, podobnie jak w zeszłym roku, przebrało się za swych ulubionych bohaterów. Odwiedził nas  m.in. Beduin, którego strój został zainspirowany przygodami Stasia i Nel z powieści Henryka Sienkiewicza W pustyni i w puszczy. Uczniowie z widocznym zadowoleniem czytali wypożyczone z biblioteki lub przyniesione przez siebie książki. Niektórzy zechcieli nawet udzielić krótkiego wywiadu na temat czytanych książek- przygodowych, obyczajowych czy też lektur szkolnych. Młodsze klasy z chęcią sięgały po cykl dotyczący przygód Kubusia Puchatka i Martynki, starsi po lektury szkolne i powieści młodzieżowe, a nawet czasopisma National Geographic.

    W akcję czytelniczą zostały włączone także przedszkolaki. Uczennice z klas 7 i 8 czytały grupom Biedronki i Tropiciele ich ulubione bajki. Książkowym faworytem stały się jednak… Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek.:) Cieszymy się, że młodzież tak entuzjastycznie zareagowała na nasze zaproszenie do czytania na najkrótszych nawet przerwach.

    Barbara Ciaputa

  • WIZYTA POLICJI W KLASIE I.

    WIZYTA POLICJI W KLASIE I.

        W dniu 12 października 2023r. na zaproszenie pani pedagog Danuty Sioła do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czubrowicach przybyli Policjanci z Komisariatu Policji w Krzeszowicach. Pan dzielnicowy Tomasz Szwajgiel i Piotr Zmysło udzielili informacji dzieciom z klasy pierwszej jak bezpiecznie chodzić do i ze szkoły. Odpowiadali na pytania pierwszoklasistów, rozdali odblaski na nogę i plecak oraz symbolicznie pobrali odciski "ręki", które dzieci zabrały na pamiątkę.

     

    Danuta Sioła

  • Przyłącz się do obchodów Dnia Krajobrazu!

    „Doceń lokalność!” – to hasło Dnia Krajobrazu 2023.

    20 października ochodzimy Międzynarodowy Dzień Krajobrazu. Krajobraz lokalny stanowi przestrzeń życia codziennego każdego nas.

    Tegoroczne obchody Dnia Krajobrazu to okazja do promowania wartości krajobrazów nam towarzyszących.

    Perłami lokalnych krajobrazów mogą być najdrobniejsze ich elementy, jak pojedyncze drzewa, skałki, przydrożne kapliczki czy zdobienia domów.

    Zachęcamy uczniów do wspólnych obchodów:

    zrób zdjęcie lub zdjęcia najbliższego krajobrazu lub jego wybranych elementów i wyślij do nas zdjęcie. Stworzymy galerię zdjęć i opublikujemy je na naszej stronie szkoły.

    Prosimy o przesyłanie zdjęć na adres: ewelina.nabaglo.kulig@spczubrowice.edu.pl

    Joanna Błyskuń 

    Ewelina Nabagło-Kulig

  • Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka - 2023

    Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka - 2023

    W dniu 6 października 2023r. w naszej szkole odbyła sie dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Chłopcy w tym dniu mieli swoje święto i na dyskotekę mogli wejść za darmo.

     

    Ewelina Nabagło-Kulig

    Joanna Błyskuń

  • Konkurs Zielone Laboratorium Lafarge

    ​​​​​Walczymy o tytuł EKOszkoły!

    Nasza szkoła przystąpiła do 3 edycji konkursu Zielone Laboratoria Lafarge.

    Udział w konkursie jest bardzo prosty. Uczymy się o problemach środowiskowych, podejmujemy wyzwania konkursowe dotyczące ochrony zasobów wodnych, energii oraz śladu węglowego i walczymy o nagrody!

    Ciekawe lekcje interaktywne + wyzywania konkursowe przed nami!

    Już wkrótce pochwalimy się efektami naszych działań!

    Trzymajcie kciuki!

    @FundacjaWspolnie @ekoeksperymentarium.

    Ewelina Nabagło-Kulig

  • Mikroskopowanie na lekcji biologii

    Uczniowie klasy 5 na ostatnich zajęciach z biologii podjęli próbę obserwacji biologicznej za pomocą mikroskopu optycznego. Uczniowie przygotowali preparat mikroskopowy ze skórki liścia spichrzowego cebuli, a następnie przeprowadzili obserwację mikroskopową. Poniżej fotorelacja z naszych biologicznych poczynań oraz zdjęcia komórek widzanych za pomocą mikroskopu optycznego. 

    Ewelina Nabagło-Kulig

  • KONKURS PLASTYCZNO-PRZYRODNICZY - 2023

    KONKURS PLASTYCZNO-PRZYRODNICZY - 2023

       Zapraszamy uczniów klas IV – VIII do udziału w Konkursie Plastyczno-Przyrodniczym – „Jesienny bukiet”.

         Przedmiotem konkursu jest wykonanie jesiennego bukietu z darów natury: liści, kasztanów, żołędzi, ziół, itp. Celem konkursu jest poznanie flory najbliższej okolicy, rozwijanie wyobraźni, rozbudzanie wrażliwości estetycznej i pomysłowości.

    Bukiety powinny być w formie 3D.

    Gotowe prace uczniowie przynoszą do Pani Eweliny Nabagło-Kulig lub do Pani Joanny Błyskuń do dnia 27.10.2023r.

  • ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA W NASZEJ SZKOLE.

        Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły 28 września 2023r. obchodzili Światowy Dzień Jabłka. Głównym celem akcji była integracja oraz zachęcanie do spożywania owoców, a w szczególności jabłek z powodu ich walorów zdrowotnych i odżywczych. Uczniowie poszerzali wiedzę o jabłku. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele odpowiadali na pytania związane z jabłkami, a w zamian częstowani byli tym pysznym i zdrowym owocem.

        Podsumowując dzisiejszy dzień trzymajmy się starego angielskiego motta:
    „Jedno jabłko dziennie trzyma lekarzy z dala ode mnie”.

     

    Samorząd uczniowski wraz z opiekunami.

  • PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE W KINIE KIJÓW W KRAKOWIE.

        W dniu 26 września 2023 roku klasy V-VIII udały się do Krakowa do kina Kijów na przedstawienie teatralne będące adaptacją komedii Zemsta autorstwa Aleksandra Fredry, przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Spektakl i jakość jego realizacji przeszły wszelkie oczekiwania licznie zgromadzonych widzów z różnych szkół naszego powiatu. Perypetie miłosne Klary i Wacława , spór o mur pomiędzy Cześnikiem, a Rejentem oraz przygody Józefa Papkina zostały zagrane przez aktorów po mistrzowsku, ze swadą, naturalnością i wielką swobodą. Sprawiali oni wrażenie, że odgrywana postać stanowi integralną część ich własnej osobowości. Cześnik Maciej Raptusiewicz z pasją dyktował list Dyndalskiemu i wojował z Rejentem, a każde pojawienie się Papkina na scenie wywoływało salwy śmiechu wśród publiczności. Jeżeli do tej pory ktoś nie rozumiał, na czym polega komizm Zemsty to oglądając spektakl doświadczył go w sposób sensualny, za pomocą wszystkich zmysłów. Adaptacja była perfekcyjnie dopracowana, trwała półtorej godziny i stanowi znakomite uzupełnienie przeczytanej lektury.

     

        Po obejrzeniu spektaklu udaliśmy się do Mc Donald’s, a następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną do Czubrowic. Byłyśmy dumne z postawy i zachowania naszych uczniów, którzy godnie reprezentowali szkołę, kulturalnie oglądając przedstawienie i grzecznie zachowując się w barze szybkiej obsługi. Nie jest to z pewnością nasza ostatnia wspólna wycieczka.

     

    Barbara Ciaputa

  • CZARODZIEJSKI OGRÓD NA WIOSNĘ.

    CZARODZIEJSKI OGRÓD NA WIOSNĘ.

       Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Wolontariat zaprasza Rodziców i Uczniów do akcji „Czarodziejski ogród na wiosnę”. Celem akcji jest zbieranie cebulek kwiatowych tj. tulipanów, krokusów, hiacyntów, żonkili itp. 
        Bardzo prosimy chętne osoby o przynoszenie cebulek do opiekunów szkolnego wolontariatu, tj. do Pani Eweliny Nabagło-Kulig lub do Pani Joanny Błyskuń (można podać przez wychowawcę).
        Zbiórka trwa do 13 października b.r. Po tym czasie cebulki zostaną posadzone na terenie szkoły przez uczniów będących członkami wolontariatu. 
        Na wiosnę nasze oczy będą cieszyły piękne kwiaty powstałe z Waszych cebulek .

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno - Przedszkolny im. KEN w Czubrowicach
    Czubrowice 85
    32-049 Przeginia
    woj. małopolskie
  • (0-12)38-98-045

Galeria zdjęć