Środa 24.04.2024

Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić.

• Nietrudno zgodzić się ze stanowiskiem Organizacji Narodów Zjednoczonych, że rower towarzyszący człowiekowi od ponad 200 lat to prosty, niedrogi, niezawodny, czysty i przyjazny dla środowiska środek transportu. Niezależnie od tego, czy naszym celem jest dbanie o zdrowie, kondycję, odpowiedzialna konsumpcja czy ograniczanie zanieczyszczeń powietrza i hałasu, jazda na rowerze to zawsze dobry wybór. Takiego wyboru dokonali również nasi uczniowie, którzy nie tylko dziś przybywają do szkoły właśnie tym środkiem transportu.

• Uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w XV edycji ogólnopolskiego programu “Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Głównymi założeniami programu są edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają swoją naukę w szkole oraz wytworzenie u dzieci naturalnych sposobów unikania i reagowania na zagrożenia. Tegoroczna edycja programu obejmuje tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci na drodze, w szkole, w domu i w internecie. Uczniowie przy każdym poruszanym temacie tworzyli graficzną notatkę. Na koniec dzieci wzięły udział w Teście Bezpieczeństwa. Nasza szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający udział w programie, a uczniowie imienne dyplomy.

• Na spotkaniu z panią Olą w dniu 16.04.2024r. uczniowie dowiedzieli się jak ważne są dzielenie się, współpraca i wzajemna pomoc. Pani Ola przeczytała nam książkę o dwóch wiewiórkach, które nie chciały się dzielić i dobrze na tym nie wyszły. Następnie poznaliśmy kolejne przygody kosmity pierwszoklasisty. Zgodnie stwierdziliśmy, że główny bohater mógłby zostać naszym kolegą. Na koniec zajęć została ujawniona tajemnica teatrzyku KAMISHIBAI. Uczniowie poznali jego budowę i to, w jaki sposób wystawiane są teatrzyki. Dziękujemy za wartościowe i ciekawe zajęcia!

• W dniu 11.04.2024r. odwiedziła uczniów klasy pierwszej pani Ola Woźniak z biblioteki w Racławicach. Przedstawiła nam historię pewnego kosmity, który rozpoczął naukę w pierwszej klasie na nowej planecie Ziemi. Jego przygody zostały przedstawione w formie papierowego teatrzyku KAMISHIBAI. Uczniowie byli bardzo zainteresowani i z niecierpliwością oczekują kolejnej wizyty.

• Tematyka konkursu:

Tematem konkursu jest przedstawienie na fotografii najciekawszych momentów ukazujących budzącą się do życia przyrodę. Prace powinny zawierać ujęcia rozkwitającej przyrody, z ciepłym powiewem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach, roślinami, z ptakami powracającymi z ciepłych krajów.

Przedmiot konkursu:

1. Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy fotograficznej.

2. Prace muszą dotyczy ściśle tematyki konkursu.

3. Treść prac powinna ukazywać:

• Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w X Małopolskim Konkursie Plastycznym "Rowerem przez Kraków".

Prace na konkurs można składać do 26 kwietnia (piątek).

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 3-14 lat mieszkających w Małopolsce: uczniów szkół podstawowych, przedszkoli, uczestników klubów kultury i osób indywidualnych.

Udział w konkursie polega na wykonaniu wybraną techniką pracy plastycznej płaskiej w formacie A3, której inspiracją jest rower w przestrzeni miejskiej Krakowa.

• W dniu 08.04.2024r. uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami wybrali się na rajd pieszy do Doliny Racławki. Uczniowie klas IV – VIII wyruszyli spod szkoły. Pierwszy dłuższy przystanek mieliśmy pod oczyszczalnią w Paczółtowicach, gdzie czekaliśmy na uczniów
    klas I – III, którzy stamtąd rozpoczynali i z powrotem tam kończyli swój rajd. Wspólnie przeszliśmy szlakiem turystycznym, który kilkakrotnie przecinała Racławka. W pewnym momencie trasy ścieżka delikatnie się wznosiła co dawało możliwość zmiany perspektywy widoku na rzekę poruszając się urwiskiem, potem znowu wróciliśmy do poziomu rzeki.

• Niedziela 24 marca 2024r. była dla uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Czubrowicach niezwykle pracowita i radosna. Szkoła otrzymała sztandar, nadano jej też imię Komisji Edukacji Narodowej. Podczas tej podniosłej uroczystości gościliśmy wiele znamienitych osobistości związanych ze światem kultury, nauki i samorządności. Nasza szkolna i lokalna społeczność dała wyraz swemu szacunkowi względem szkoły i godnie ją reprezentowała, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Dłuższa relacja z wydarzenia już wkrótce.